Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Na zajęcia do WCK zapisało się ponad 800 osób

Oferta zajęć artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury po raz kolejny spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Mimo trudnego czasu, z jakim niewątpliwie przyszło nam się zmierzyć, do grup Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA zapisało się ponad 800 osób.

Tworzę, bo czuję taką potrzebę [WYWIAD]

Życie to jedno wielkie spotkanie z drugim człowiekiem. Relacje między nami bywają różne. Jednych mijamy beznamiętnie, o obecność drugich zabiegamy z oddaniem. Są i tacy, co potrafią świat przefiltrować przez własną wrażliwość i skutecznie wciągnąć nas do niego, z korzyścią dla nas. Nie siłą, a możliwością wyrażania w nim siebie. To dobrzy nauczyciele.

Za nami jazzowe improwizacje [RELACJA]

Rzeczywistość można opisywać na różne sposoby. Jednym z nich, zdaje się ciekawym, jest snucie opowieści za pomocą muzyki. Do świata pełnego przestrzeni, subtelności i improwizacji zabrali słuchaczy znakomici muzycy tworzący wydarzenie Przemysław Strączek Quartet – Zaduszki Jazzowe w WCK.

Artysta powinien być wyrazisty [WYWIAD]

O tym, jak nie poddać się generalizowaniu, nie dać się zepchnąć w skrajności, jak funkcjonować w zgodzie ze sobą opowiada Tomasz Organek. Muzyk wraz z zespołem gościł na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. W nowych aranżacjach, z najnowszym projektem pod nazwą „W nowym świecie” artyści brzmieli znakomicie. Tradycją stało się, że zespół Ørganek w mieście, w którym koncertuje, sadzi drzewo - symbol nadziei na nowy, lepszy świat. Nie inaczej było w Wodzisławiu Śląskim. Patronem drzewa została Wanda Bukowska, pełna wspaniałości kobieta.

To były inspirujące warsztaty

Bez względu na to jak będzie, nie koncentrując się nad tym, co minione w Wodzisławskim Centrum Kultury można doświadczyć tego, co „Tu i teraz”. I to poprzez obcowanie ze sztuką. Pod tym szyldem kryje się cykl warsztatowych spotkań, skupionych wokół twórczej aktywności.

Paweł Piotr Reszka gościem WCK

Pisze oszczędnie, solidnie. Pyta, nie ocenia, wywołuje refleksje. Z Pawłem Piotrem Reszką, bo o nim mowa, cenionym dziennikarzem i reportażystą, finalistą prestiżowej nagrody Nike 2020, będzie okazja spotkać się w Wodzisławskim Centrum Kultury już w środę, 4 listopada o godzinie 19:00. Wydarzenie organizuje Wodzisławskie Centrum Kultury w partnerstwie z Biblioteką Śląską w Katowicach.

Odwołane "Muzyczne Spotkania Seniorów"

Główny organizator koncertu, Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku, podjął decyzję o odwołaniu najbliższego "Muzycznego Spotkania Seniorów" w Wodzisławskim Centrum Kultury. Wydarzenie to planowane było na 26 października br.