Telefon: 32 455 48 55

REPERTUAR

Zlot samochodowy w naszym mieście

Przygotujcie się na ekscytujące wydarzenie, które już 12 sierpnia odbędzie się w naszym mieście! Parking miejski w dzielnicy Radlin II stanie się rajem dla pasjonatów zabytkowej motoryzacji i customowych pojazdów. Przed nami zlot samochodowy - wydarzenie, którego nie można przegapić. Start o godzinie 14:00.

Kabaret Hrabi w programie Ariaci

Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl „Ariaci”, będzie można… mieć to z głowy. Hrabi udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna. To wszystko już 9 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Kosmiczne propozycje Astrolab

Tegoroczną edycję Akcji Lato 2023 organizujemy wspólnie z Centrum Edukacji Kosmicznej Astrolab z Czernicy. Zapraszamy na kosmiczną przygodę, łączącą zabawę z solidną dawką wiedzy. Gwarantują ją pasjonaci astronomii: Dawid Barteczko i Michał Witek z Astrohunters.pl, którzy opowiedzą m.in. o misji kosmicznej na Marsa czy o najdziwniejszych obiektach kosmicznych.

Strażak Sam Na Żywo – Przygoda na Biwaku w WCK

"Przygoda na biwaku" już 24 września w Wodzisławskim Centrum Kultury. Jest to druga część znakomitego, międzynarodowego spektaklu Strażak Sam na Żywo, który w Polsce zobaczyło ponad 50 tys. widzów! Tego dnia zaplanowane są aż dwa spotkania z tym ulubieńcem najmłodszych, o godzinie 10:00 oraz 12:30.

Przed nami VI Noc Świętojańska

To tradycyjne, coroczne wydarzenie zapoczątkowane w 2016 roku, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród wodzisławian oraz mieszkańców naszego regionu. Mowa o Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej, której szósta odsłona odbędzie się już niebawem, bo 23 czerwca w godz. 17:00-22:00. Na wydarzenie zapraszamy ponownie do Parku Miejskiego.

Kolejna premiera Teatru Tańca Memento

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na piękny i bajkowy spektakl taneczny dla całych rodzin. „Czego uczą nas gwiazdy” w wykonaniu Teatru Tańca Memento odbędzie się 17 czerwca o godz. 16:00. Spektakl wyreżyserowała Małgorzata Karwot.

Międzyplanetarna wycieczka z WCK

Jedziemy na wycieczkę do Planetarium w Chorzowie! I to niebawem, bo już 5 lipca. A jak Planetarium, to i program nieziemski. Na uczestników czekają seanse „Jesteśmy gwiazdami” i „Kometa nad Szwajcarską Doliną”, zwiedzanie obiektu, a także, jeśli pogoda dopisze, spacer po Śląskim Parku Nauki.

„Kosmiczna przygoda”, czyli Akcja Lato 2023

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami więc nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić wszystkie dzieci do wzięcia udziału w "kosmicznej przygodzie" - bo właśnie tak nazwaliśmy tegoroczną Akcję Lato z Wodzisławskim Centrum Kultury. Do naszej stacji kosmicznej zapraszamy od 3 do 28 lipca. Co tam się będzie działo... Nieziemskie warsztaty z pogranicza teatru, muzyki, mody, plastyki, wycieczki do Centrum Edukacji Kosmicznej Astrolab w Czernicy, Funzeum w Gliwicach oraz do Planetarium w Chorzowie, a także gry, zabawy i doświadczenia naukowe. Gotowi na kosmiczną przygodę? Jeśli tak, zachęcamy do zapisywania się.