Telefon: 32 455 48 55

REPERTUAR

Koncertowo na rynku

Przed nami dwa ostatnie spotkania w ramach cyklu zatytułowanego "Brzmienie lata". 27 sierpnia od godz. 19:00 na wodzisławskim rynku brzmieć będą dźwięki bluesa z lekką domieszką fusion oraz jazzu. Wszystko za sprawą zespołu Blueset. Dwa dni później ze znanymi i lubianymi utworami wystąpi Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa. Organizatorem muzycznego cyklu jest Wodzisławskie Centrum Kultury.

Program WCK na wrzesień

Wrzesień naborami i kinem stoi! Nowy miesiąc, a wraz z nim mnóstwo ciekawych propozycji kulturalnych. Obok świetnych tytułów kinowych z plejadą gwiazd na ekranie, WCK zaprasza do grup zasilających Amatorski Ruch Artystyczny. Na chętnych czekają koła zainteresowań - od tańca, teatru po plastykę czy grę na instrumentach.

Forward Girls & The Grooz Boys [FOTORELACJA]

Zespół Forward Girls & The Grooz Boys w pięknie wymyślonych aranżacjach znanych utworów, porywająco zaprezentował się na wodzisławskim rynku. Była to kolejna odsłona wydarzenia "Brzmienie lata". Koncert odbył się 22 sierpnia 2021 r.

Raz Dwa Trzy w WCK

Zawsze wierni sobie, zawsze obok głównego nurtu. Zespół Raz Dwa Trzy wyrusza w trasę, którą świętuje 30-lecie działalności. W jubileuszowym wydaniu pojawią się w Wodzisławskim Centrum Kultury już 25 listopada o 18:00. Bilety już w sprzedaży.

To będzie jazzowa niedziela z WCK

Najbliższa koncertowa niedziela na rynku upłynie nam w klimacie jazzu, w który wprowadzą nas muzycy z South Silesian Brass Band. Wszystko w ramach cyklu “Brzmienie lata” organizowanego przez Wodzisławskie Centrum Kultury.

Andrzej Piaseczny kameralnie

Andrzej Piaseczny i jego ulubione utwory zabrzmią jesienią ze sceny Wodzisławskiego Centrum Kultury w zupełnie nowych aranżacjach. Wszystko za sprawą projektu „Kameralnie”, którego efekty będziemy mogli zobaczyć 15 października o godzinie 18:00. Bilety na koncert jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów polskiej sceny muzycznej są już w sprzedaży.

Zespół Just Friends zagrał na wodzisławskim rynku

Just Friends, czyli Patrycjusz Cyran, Tomasz Pala, Artur Kudłacik oraz Łukasz Walczak. Czwórka wspaniałych instrumentalistów zagrała dla nas podczas pierwszego koncertu z serii „Brzmienie lata” na wodzisławskim rynku. Zebrana publiczność usłyszała znane i lubiane przeboje, jak i standardy jazzowe.