Telefon: 32 455 48 55

REPERTUAR

O gali "Fedrowani w godce"

Już po raz XIII rusza konkurs gawędziarski "Fedrowani w godce". Do 21 listopada Stowarzyszenie "Vladislavia" czeka na zgłoszenia uczestników 5 kategoriach wiekowych.

Spotkaj się ze Świętym Mikołajem

Mikołaju Święty przynieść nam prezenty! Przyniesie? Zapewne! Już 3 grudnia pojawi się w Wodzisławskim Centrum Kultury!Ten niezwykły czas rozpoczniemy od spektaklu „Sekret Świętego Mikołaja” w wykonaniu aktorów Teatr Gry i Ludzie, po którym zawita na scenę wyczekiwany przez dzieci gość.

Porozmawiajmy o emocjach - warsztaty dla młodzieży

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne warsztaty skierowane do młodzieży, zatytułowane "AkceptacJA". Zajęcia ruchowo-rozwojowe odbędą się 2 grudnia o godz. 11.00. O emocjach, komunikacji i innych ważnych tematach z młodzieżą rozmawiać będzie Małgorzata Karwot - psycholożka i instruktorka tańca. Wydarzenie wpisuje się w cykl działań organizowanych w ramach „Strefy Młodej Kultury Wodzisławia Śląskiego”.

Dodatkowa godzina Koncertu Wiedeńskiego

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza w podróż do roztańczonego i magicznego Wiednia, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana. Koncert w wykonaniu światowej Królewskiej Orkiestry pod dyrekcją znakomitego polskiego artysty - dyrygenta Dariusza Kasperka odbędzie się już 13 stycznia. Z uwagi na duże zainteresowanie wydarzeniem Orkiestra wystąpi dwukrotnie tego dnia, o 16:00 oraz 19:00.

Puść napięcie - rozwojowe warsztaty w WCK

Już dziś zaplanuj sobie chwilę wytchnienia i relaksu przed świąteczną gorączką. Będzie ku temu okazja w sobotę, 2 grudnia o godz. 14:00 podczas warsztatów taneczno-rozwojowych „Uwolnij ciało". Zajęcia, które poprowadzi instruktorka tańca i psycholożka Małgorzata Karwot będą doskonałą okazją, by przy odpowiedniej muzyce poczuć się lepiej we własnym ciele i nauczyć się w nie wsłuchiwać.

Festiwal wokalny będzie transmitowany na żywo

Po raz piąty w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprezentują się młodzi, zdolni soliści z wodzisławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wszystko za sprawą Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego „Zostań idolem”, który odbędzie się 10 listopada o godz. 17:00.