Telefon: 32 455 48 55

REPERTUAR

Poznaj program Wodzisławskiego Centrum Kultury na luty

Będzie teatralnie, będzie kabaretowo i będzie twórczo. Na scenie WCK staną telewizyjne gwiazdy, bywalcy dużych kabaretowych festiwali, a także mali aktorzy z "Szydełka" ze swoim nowym, premierowym spektaklem. Obok tego zabierzemy Państwa pociechy w bliskie i dalekie zakątki świata w ramach Akcji ZIMA. Nie zabraknie również ciekawych tytułów w Pegazie.

WCK z pomysłem na prezent na Dzień Babci i Dziadka

Obdaruj ukochanych dziadków ciekawym prezentem z okazji ich święta w postaci biletu na wydarzenie kulturalne. Co się pod nim kryje? Moc pozytywnych wrażeń, niezapomnianych momentów, uśmiech... Wśród wielu propozycji repertuarowych Wodzisławskie Centrum Kultury poleca projekt z udziałem królowej polskiej sceny rozrywkowej jakiego jeszcze nie było - „Maryla Rodowicz Akustycznie”. Artystka wystąpi w WCK już 27 stycznia.

„Pirackie podróże dookoła świata” w WCK

Rozpoczęcie ferii zimowych musi łączyć się ze świetną zabawą i przygodą. Z tego założenia wychodzą organizatorzy "Akcji Zima", którzy zaplanowali dla najmłodszych program, obfitujący w wiele atrakcji. Wraz z Moniką Kubicą-Skabą, czyli popularną „Ciocią Klocią”, będzie można pobawić się w konwencji pirackiej przygody już w niedzielę, 28 stycznia o godz. 16.00.

Rozwojowe warsztaty dla ciała i ducha

Comiesięczny cykl ruchowych warsztatów rozwojowych "Uwolnij ciało" to sprawdzony już przez wielu uczestników sposób na uwolnienie swoich emocji, rozwijanie ekspresji ruchowej, a nawet odkrycie w sobie pasji tanecznych.

Odwiedź Kolejkowo z WCK

Już 6 lutego o godz. 10:00 wyruszymy w niezapomnianą podróż do cudownego świata w miniaturze. Kolejkowo, bo o nim mowa, to gliwicka atrakcja, w której świat pomniejszony został 25 razy. W ramach wycieczki odbędą się warsztaty modelarskie, podczas których dzieci samodzielnie wykonają elementy makiety, a także zwiedzanie.

Rozpłyneliśmy się w dźwiękach Wiednia [FOTORELACJA]

W ten magiczny wieczór zabrzmiały największe przeboje króla walca Johanna Straussa. Nie zabrakło popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek: „Zemsty Nietoperza”, „Barona Cygańskiego" czy „Wesołej Wdówki”. Wszystko to w wykonaniu Królewskiej Orkiestry pod dyrekcją znakomitego polskiego artysty - dyrygenta Dariusza Kasperka.

Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych za nami

9 i 10 stycznia w Wodzisławskim Centrum Kultury miał miejsce XXIV Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych, w którym wzięło udział 266 uczniów z wodzisławskich placówek oświatowych. Organizatorami byli: Wydział Edukacji Miasta Wodzisławia Śląskiego, Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim oraz WCK.

Stwórz własną świecę sojową w WCK

9 lutego w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się warsztaty tworzenia świec sojowych dla młodzieży i dorosłych. Dwugodzinne spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00, a poprowadzi je Sylwia Miler (www.lume-candles.eu).