Telefon: 32 455 48 55

REPERTUAR

WLOT zabytkowej motoryzacji już 12 sierpnia

Przygotujcie się na ekscytujące wydarzenie, które już 12 sierpnia odbędzie się w naszym mieście! Parking miejski w dzielnicy Radlin II stanie się rajem dla pasjonatów zabytkowej motoryzacji i customowych pojazdów. Przed nami zlot samochodowy - wydarzenie, którego nie można przegapić. Start o godzinie 14:00.

15 sierpnia wielkie otwarcie Balatonu!

Na ten dzień czekaliśmy niemal rok! Dzięki 12,8 mln zł, jakie miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład - Ośrodek Rekreacyjny Balaton został zmodernizowany, a teraz czeka nas wielkie otwarcie tej inwestycji po zmianach. We wtorek, 15 sierpnia br. na terenie obiektu czeka nas wydarzenie po brzegi wypełnione atrakcjami.

W klimacie PRL na Trzech Wzgórzach

Masz ochotę na niezapomnianą podróż do czasów, kiedy Polska przeżywała niezwykłą epokę – okres Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej? Będzie ku temu okazja już 5 sierpnia w dzielnicy Trzy Wzgórza. Spotkajmy się w Rodzinnym Parku Rozrywki i poczujmy klimat kultowych czasów PRL. W programie ogrom atrakcji, m.in. pokaz mody, wystawa motoryzacji, stoisko PEWEX, prywatka, przejazd autobusem Ikarus. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Poznaj nasze propozycje na sierpień

Lato w pełni, przed nami kolejny wakacyjny miesiąc, a my mamy dla Was na ten wolny czas kilka wartych uwagi propozycji. Obok cyklu "Letniego Muzykowania" w parku miejskim zaprosimy Was na festyny dzielnicowe w ramach wydarzeń „Dziewięć dzielnic, jedno miasto” oraz na seanse w Kinie Pegaz.

Kreatywne spotkanie ze sztuką w dzielnicy Zawada

Jesteś duszą artystyczną? Uważasz, że sztukę masz we krwi? Wspaniale, ponieważ czwartą z dziewięciu imprez z cyklu wydarzeń „Dziewięć dzielnic, jedno miasto” poświęcimy sztuce! W sobotę, 22 lipca br. w godz. od 16:00 do 19:00 boisko na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w dzielnicy Zawada zapełnią artyści, kreatywne warsztaty oraz gry i zabawy dla dzieci.

Anna Mucha i Filip Bobek na naszej scenie

"O mało co…" to premierowa komedia z Anną Muchą i Filipem Bobkiem w rolach głównych! Kiedy mąż i żona zdradzają się nawzajem, a najlepszy przyjaciel jest w to bardzo mocno zamieszany, to na pewno wyjdzie z tego niezły ambaras! Co z niego wyniknie? Dowiecie się tego już 15 października w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Wystartowaliśmy z "Akcją Lato"

Podczas pierwszych warsztatów bawiliśmy się we fluo-teatr. Razem z Dorotą Krawczyk, reżyserką Teatru "Szydło" i "Szydełko" działających w WCK, uczestnicy zgłębiali tajniki czarnego teatru. Ale nie tylko.