Telefon: 32 455 48 55

REPERTUAR

Krzysztof Paweł Bogocz „COOLturalnym gościem WCK”

Tym razem wydarzenie „COOLturalny gość WCK” będzie kręcić się wokół sztuki. A słowo „kręcić” nie pojawią się tu przypadkowo, bowiem ze słuchaczami spotka się Krzysztof Paweł Bogocz, współproducent dokumentalnych form filmowych, reżyser, scenarzysta, twórca wideoklipów i muzyk. Wydarzenie zaplanowano na poniedziałek, 25 października o godz. 19:00.

Festiwal dokumentu w WCK po raz trzeci

Już po raz trzeci Wodzisławskie Centrum Kultury stanie się areną wieloaspektowej wymiany spostrzeżeń i doświadczeń. To tu w sobotę, 30 października, w ramach festiwalu dokumentu „Optyka wymienna” wybrzmiewać będą poglądy twórców zaangażowanych, zdeterminowanych, by sięgać po tematy istotne, wymagające większej uwagi. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:00.

„Zostań idolem” z WCK

Twoją pasją jest śpiew? Czujesz się na scenie jak ryba w wodzie? Jeśli tak, to wydarzenie jest dla Ciebie. Już 12 listopada o godz. 17.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się Wodzisławski Festiwal Wokalny „Zostań idolem”, w którym mogą wziąć udział uczniowie wodzisławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem imprezy jest wyłonienie szczególnie uzdolnionych wokalistek i wokalistów, odkrywanie talentów i osobowości scenicznych oraz rozwijanie wokalnych umiejętności.

Miraż zatańczy dla przedszkolaków i uczniów

O tym, że taniec może być pasją i sposobem na życie, będą przekonywać tancerze zespołu tanecznego Miraż już 19 października o godz. 9.30. Prawie godzinne wydarzenie kierowane jest do przedszkolaków i uczniów klas I-VIII. Miraż specjalizuje się w tańcu show dance, jazz dance i modern jazz i właśnie te style zaprezentują tancerze podczas koncertu, z kolei widzowie dowiedzą się, jak je odróżniać. Będzie zarówno kolorowo i wesoło, jak i nostalgicznie oraz poważnie.

„Paranienormalni” charytatywnie w WCK

1 października zapełnijmy Wodzisławskie Centrum Kultury! Cały dochód ze sprzedaży biletów artyści z grupy Paranienormalni, którzy tego dnia wystąpią na deskach wodzisławskiej sceny przeznaczą na cel charytatywny.

Stand-up Piotra Bałtroczyka w WCK

Piotr Bałtroczyk, jeden z najlepszych kabareciarzy w Polsce, wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury z programem „Starość nie jest dla mięczaków”. Wydarzenie odbędzie się w niedziele, 28 listopada o 19:00.

DzieJesie(ń) Festiwal [FOTORELACJA]

To był festiwal bogaty w jesienne smaki, kolory i zapachy. Prawdziwa uczta dla duszy i ciała. DzieJesie(ń) Festiwal, bo o nim mowa było interaktywnym spotkaniem m.in. z winiarzami, sprzedawcami serów, olejów. Obok tego nie obyło się bez koncertów, kreatywnych warsztatów oraz innych atrakcji dla całych rodzin. To wszystko odbyło się 25 września 2021 na płycie Rynku.

Zabawy wokół kina w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza dzieci w wieku od czterech do dziesięciu lat na zajęcia z cyklu „Zabawy wokół kina”. Warsztaty plastyczne z bohaterami filmu „Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła” odbędą się 9 października, w sobotę o godz. 14.00, a zaraz po nich, o godz. 15.00 można będzie śledzić ich losy w Kinie Pegaz podczas seansu filmowego.