Telefon: 32 455 48 55

REPERTUAR

Wodzisławscy idole wyłonieni

30 uczestników zaprezentowało się w części konkursowej Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego „Zostań idolem”, które Wodzisławskie Centrum Kultury po raz trzeci zorganizowało wraz z Danutą Olejniczak-Paterek, pomysłodawczynią imprezy. 12 listopada ze sceny popłynęły polskie i zagraniczne hity, a głosom występujących z zainteresowaniem przysłuchiwali się nie tylko jurorzy, ale także licznie zgromadzona publiczność.

„Koncert Jesienny” z Krzesimirem Dębskim w WCK

To projekt muzyczny, obok którego nie można przejść obojętnie. Już pod koniec listopada na deskach wodzisławskiej sceny usłyszymy połączone siły Śląskiego Chóru „Ad libitum”, Krakowskiego Tria Stroikowego oraz Krzesimira Dębskiego. „Koncert Jesienny” odbędzie się w Wodzisławskim Centrum Kultury w niedzielę, 21 listopada o godz. 18:00. Bilety już w sprzedaży.

WCK pamięta o mikołajkach

Wodzisławskie Centrum Kultury, z myślą o przedszkolakach i uczniach klas I-III szkół podstawowych, przygotowało z okazji mikołajek szereg niespodzianek. W poniedziałek, 6 grudnia o godz. 8:30 i 11:00 dzieci spotkają się z wyjątkowym gościem i otrzymają od niego mikołajkowy upominek. Będą mogły również wziąć udział w seansie filmowym pn.: „Mikołaj w każdym z nas 2”.

Krzysztof Zalewski z koncertem MTV Unplugged

Krzysztof Zalewski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów polskiej sceny muzycznej zawita do Wodzisławia Śląskiego ze swoim najnowszym akustycznym projektem. Koncert w ramach trasy MTV Unplugged odbędzie się 2 kwietnia o godz. 18:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Mikołajkowa depesza z WCK

Informacja z ostatniej chwili. Wodzisławskie Centrum Kultury otrzymało potwierdzenie, że 5 grudnia zawita w jego progi Święty Mikołaj. Ale to nie wszystko. Wraz z nim przybędą bohaterowie z Krainy Lodu, którzy wystąpią w bajecznym spektaklu. Z myślą o osobach z dysfunkcją słuchu, WCK zaprosiło do współpracy tłumaczkę języka migowego - Monikę Folwarczny.

Zawody Akrobreak Masters w grudniu w WCK

W Wodzisławskim Centrum Kultury z okazji mikołajek odbędą się zawody akrobatyki tanecznej organizowane przez Akrobreak przy współorganizacji WCK. Wydarzenie zostało zaplanowane na 4 grudnia br.