Telefon: 32 455 48 55

REPERTUAR

Koncert Raz Dwa Trzy [FOTORELACJA]

Znakomita grupa Raz Dwa Trzy, w towarzystwie wspaniałej publiczności, na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury pięknie świętowała 30-lecie działalności. Wprost z serca artystów wypływały utwory znane, choć podane w zaskakujących aranżacjach. Foto: Magdalena Szymańska

Poznaj program na grudzień

Gale Amatorskiego Ruchu Artystycznego, kreatywne warsztaty, koncerty oraz premierowe tytuły w Kinie Pegaz. A co! Na bogato! Poznajcie program Wodzisławskiego Centrum Kultury na najbliższy miesiąc. Tak wygląda u nas grudzień.

Taneczne gry i zabawy w WCK

„Taneczne wygibasy”, czyli warsztaty z Ciocią Klocią, to zajęcia dla dzieci i rodziców. 28 listopada o godz. 15:00, w ramach cyklu „Bawmy się razem”, uczestnicy wezmą udział w tanecznych grach i zabawach rozwijających wyobraźnię i budujących świadomość ruchu, a także nauczą się kilku prostych układów tanecznych.

Koncert Wiedeński z Gwiazdami

Wodzisławskie Centrum Kultury już w styczniu zaprosi swoją publiczność w podróż do roztańczonego i magicznego Wiednia, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara czy Imre Kalmana. To wszystko za sprawą Koncertu Wiedeńskiego z Gwiazdami, który WCK zaplanowało na 29 stycznia 2022 r.

„Koncert Jesienny” z Krzesimirem Dębskim [FOTORELACJA]

Za nami wyjątkowy "Jesienny koncert". Na scenie WCK pojawili się: Krzesimir Dębski, kompozytor, aranżer, dyrygent, człowiek wielu talentów i ogromnego serca do muzyki, niestroniący od muzycznych wyzwań, imponujący repertuarem Śląski Chór Kameralny „Ad libitum” pod dyrekcją Izabelli Zieleckiej-Panek oraz artyści Marek Mleczko, Roman Widaszek i Paweł Solecki, tworzący Krakowskie Trio Stroikowe, którzy wędrując od muzyki barokowej po współczesną doskonale realizują się na scenach europejskich i prestiżowych festiwalach muzycznych.

Zapraszamy na Wodzisławski Jarmark Bożonarodzeniowy

Tegoroczny Wodzisławski Jarmark Bożonarodzeniowy wystartuje 13 grudnia. Przed nami świąteczne spotkania z wystawcami. Okazjonalne ozdoby, rękodzieła, a także przysmaki to tylko niektóre z propozycji, w jakie zaopatrzone będą stoiska.

Fisz Emade Tworzywo w WCK

Fisz Emade Tworzywo po ostatnich sukcesach powraca z najnowszym albumem "Ballady i Protesty". Fanów dobrego brzmienia, trafionych eksperymentów muzycznych i pełnych zaangażowania tekstów nie może zabraknąć w Wodzisławskim Centrum Kultury. Grupa muzyków na wodzisławskiej scenie pojawi się 25 lutego 2022 r.