Telefon: 32 455 48 55

REPERTUAR

Konkurs gawędziarski „Fedrowani w godce"

Stowarzyszenie „Vladislavia” serdecznie zaprasza dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych do udziału w XIII edycji Konkursu Gawędziarskiego „Fedrowani w godce”. Przesłuchania konkursowe odbędą się w Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim, który po raz drugi będzie gościł miłośników gwary śląskiej.

Koncert Muzyki Filmowej w WCK

Wspaniałe widowisko dla miłośników muzyki filmowej szykuje Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa, która w tym roku świętuje 10-lecie istnienia. 19 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury zabrzmi muzyka prosto z ekranu. Kompozycje z „Gry o tron”, „Jamesa Bonda” czy filmu „Rocky Balboa” to tylko przedsmak tej muzycznej uczty, a tą muzycy zaserwują dwukrotnie, o godzinie 16:30 i 19:30.

Śpiewasz? Weź udział w festiwalu „Zostań idolem”

Po raz piąty w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprezentują się młodzi, zdolni soliści z wodzisławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wszystko za sprawą Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego „Zostań idolem”, który odbędzie się 10 listopada o godz. 17:00.

Wyniki "Para buch, teatr w ruch"

Ogrom emocji, teatralnego kunsztu i niezwykłej wrażliwości - tak podsumować można 10. jubileuszową edycję Przeglądu Teatrów Osób z Niepełnosprawnościami "Para buch, teatr w ruch", który miał miejsce 30 października w Wodzisławskim Centrum Kultury. Na scenie zaprezentowało się prawie 230 uczestników między innymi z Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Będzina, Częstochowy, Rybnika, Jastrzębia Zdroju czy Warszawy.

Rubens w trasie "Bardziej niż OK!"

6 nominacji do Fryderyków, trasa po letnich festiwalach, nowy, wakacyjny singiel … Rubens nie zwalnia tempa! Jesienią rusza w kolejną trasę koncertową pod nazwą ”BARDZIEJ NIŻ OK!", promującą jego ostatni album "Piosenki, których nikt nie chciał”. Artysta wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury już 28 października.

Spotkaj się ze Świętym Mikołajem w WCK

Skąd Święty Mikołaj bierze prezenty? Na to pytanie dzieci znajdą odpowiedź podczas wydarzenia, na które z pewnością niecierpliwie czekają. Mowa oczywiście o mikołajkach, które w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się 3 grudnia, w niedzielę, o godz. 11:00.

Filmowe Mikołajki dla szkół

6 grudnia o godz. 9:00 uczniowie szkół podstawowych będą mieli okazję spotkać z wyczekiwanym gościem i otrzymać od niego upominek. Zanim jednak to nastąpi, dzieci zobaczą film „Jak zostać Świętym Mikołajem 3".