Telefon: 32 455 48 55

REPERTUAR

Szyliśmy i ozdabialiśmy aż miło! [FOTORELACJA]

W Wodzisławskim Centrum Kultury nie próżnujemy i przygotowujemy się do świąt. Dlatego sobotnie warsztaty poświęcone były szyciu świątecznych skarpet. Uczestnicy pod czujnym okiem prowadzących z Klubu Młodego Technika najpierw zszywali swoje skarpety na maszynach, a następnie je zdobili.

XXIX Wodzisławskie Spotkania Kolędowe

Nie lada gratka czeka miłośników muzyki chóralnej. W sobotę, 13 stycznia od godziny 15:00 w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny szerokiemu gronu słuchaczy zaprezentują się uczestnicy XXIX Wodzisławskich Spotkań Kolędowych.

Razem ustrójmy Starówkę 1 grudnia

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Przed nami wyjątkowy czas, czas pełen magii, rodzinnej atmosfery i radości. Dekorujemy nasze domy, tworząc atmosferę ciepła i miłości. W tym roku pragniemy razem przystroić wodzisławską Starówkę. Zapraszamy do stworzenia świątecznych ozdób podczas warsztatów, które odbędą się 1 grudnia od godz. 16:00 w Pałacu Dietrichsteinów. Następnie przystroimy nimi świąteczne drzewka znajdujące się na Rynku. Podczas wydarzenia światełkami rozbłyśnie także największa choinka w mieście.

O gali "Fedrowani w godce"

Już po raz XIII rusza konkurs gawędziarski "Fedrowani w godce". Do 21 listopada Stowarzyszenie "Vladislavia" czeka na zgłoszenia uczestników 5 kategoriach wiekowych.

Spotkaj się ze Świętym Mikołajem

Mikołaju Święty przynieść nam prezenty! Przyniesie? Zapewne! Już 3 grudnia pojawi się w Wodzisławskim Centrum Kultury!Ten niezwykły czas rozpoczniemy od spektaklu „Sekret Świętego Mikołaja” w wykonaniu aktorów Teatr Gry i Ludzie, po którym zawita na scenę wyczekiwany przez dzieci gość.