Telefon: 32 455 48 55

REPERTUAR

Z Reggae Festiwalu wrócicie Komunikacją Miejską

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi - Reggae Festiwal od kilkunastu lat przyciąga do naszego miasta rzesze fanów jamajskich klimatów. W tym roku miasto ponownie zadbało o to, by osoby bawiące się na festiwalu mogły bezpłatnie wrócić do domów zmodyfikowanymi liniami Komunikacji Miejskiej.

To będzie „Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi”

Przed nami najcieplejszy dzień w roku. To za sprawą wydarzenia, które od lat przyciągało tłumy do Wodzisławia Śląskiego. W tym roku nie może być inaczej. Przed nami 18. edycja „Najcieplejszego Miejsca Na Ziemi – Reggae Festiwalu”. Widzimy się 24 lipca na stadionie miejskim przy ul. Bogumińskiej. Grubson, Tabu, Sidney Polak i inni zadbają o gorącą atmosferę. Całość poprowadzi Cheeba.

Koncert Pawła Domagały [FOTORELACJA]

Za nami fenomenalny koncert Pawła Domagały, który promując najnowszy krążek "Wracaj", gościł na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Było pięknie i dźwięcznie. Na takie chwile czekaliśmy z utęsknieniem! Zdjęcia: Magdalena Szymańska

Akcja Lato z WCK

„Mozaika brzmienia, kolorów i dobrych nastrojów” - takie hasło przyświecać będzie tegorocznej Akcji Lato z Wodzisławskim Centrum Kultury. Jak sama nazwa wskazuje, oferta WCK przez dwa wakacyjne miesiące oscylować będzie wokół różnorodnej tematyki. Będzie artystycznie, filmowo, teatralnie i muzycznie.

„Flow” Teatru Tańca Memento [FOTORELACJA]

Dzięki grupie juniorek z zespołu Memento poczuliśmy prawdziwy flow! Na scenie zobaczyliśmy zabawę barwami, kolorami i wzorami, stanowiących metaforą tego, co dzieje się w naszym wnętrzu. Tancerze udowodnili, że dzięki wyrażaniu siebie jesteśmy w stanie flow – kwitniemy.

Benefis Wandy Bukowskiej [FOTORELACJA]

19 czerwca w Wodzisławskim Centrum Kultury miało miejsce szczególne wydarzenie - koncert Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia „Sła-Wa" przygotowany z okazji Benefisu Wandy Bukowskiej. Wydarzenie poświęcone było twórczości oraz wieloletniej pracy założycielki ZPiT Vladislavia. Podczas koncertu mieliśmy okazję zobaczyć wszystkie grupy tańczące w zespole z towarzyszeniem kapeli. Młodzi artyści zaprezentowali tańce ludowe ściśle związane z polskim folklorem oraz tańce narodowe i standardowe, bliskie sercu Wandy Bukowskiej. Nie zabrakło wspomnień, anegdot oraz podziękowań. Zwieńczeniem benefisu była miła niespodzianka dla zacnej jubilatki. Członkowie oraz sympatycy zespołu udali się z kwiatami pod okna Wandy Bukowskiej, a na całym osiedlu rozbrzmiało gromkie "sto lat" i inne przyśpiewki.

Koncert KTT Spin [FOTORELACJA]

20 czerwca na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury tancerze KTT Spin zaprezentowali efekt swojej całorocznej pracy. Publiczność miała okazję zobaczyć choreografie w stylu latynoamerykańskim i standardowym w wykonaniu wszystkich grup tańczących w zespole. A wszystko to w ramach koncertu galowego „Taniec jest O.K". Najnowsze choreografie, przepiękne stroje, porywająca muzyka i imponujące umiejętności taneczne złożyły się na wspaniałe widowisko.