Telefon: 32 455 48 55

REPERTUAR

„Złodziej Czasu" - spektakl w ramach programu TEATR POLSKA

Wodzisławskie Centrum Kultury bierze udział w programie TEATR POLSKA, w ramach którego zaprasza na spektakl „Złodziej Czasu” w wykonaniu aktorów ze Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze im. Bogdana Nauki. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 17 października o godz. 10:00 w sali widowiskowej WCK.

73. Wystawa Konkursowa Kanarków i Ptaków Egzotycznych

Przed nami 73. odsłona Wystawy Konkursowej Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Na odwiedzających czekać będzie około 200 ptasich okazów. Wszystko to dzięki współpracy jednostki z Wodzisławskim Oddziałem Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

„AkceptacJA” – warsztaty ruchowo - rozwojowe dla młodzieży

Emocje są nośnikiem informacji i towarzyszą nam całe życie. Warto więc nauczyć się, jak działają i w jaki sposób sobie z nimi radzić. Szczególnie z tymi nieprzyjemnymi. Dlatego właśnie Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na ruchowe zajęcia rozwojowe skierowane do młodzieży „AkceptacJA”. Pierwsze zajęcia odbędą się 28 października o godz. 11.00. Wydarzenie wpisuje się w cykl działań organizowanych w ramach „Strefy Młodej Kultury Wodzisławia Śląskiego”.

Strażak Sam Na Żywo – Przygoda na Biwaku [FOTORELACJA]

"Przygoda na biwaku" odbyła 24 września w Wodzisławskim Centrum Kultury. Była to druga część znakomitego, międzynarodowego spektaklu Strażak Sam na Żywo, który w Polsce zobaczyło ponad 50 tys. widzów! Tego dnia zaplanowane były aż dwa spotkania z tym ulubieńcem najmłodszych.

„Pachnący dom” w zasięgu ręki – aromatyczne warsztaty

W powietrzu czuć już jesień, warto więc wpuścić aromatyczne zapachy do wnętrz własnych domów. Będzie ku temu okazja już 20 października o godz. 17.00 podczas iście pachnącego wydarzenia „Życie w zgodzie z naturą”. Wykład na temat aromaterapii oraz warsztaty z tworzenia ekologicznych tabliczek florenckich z wosku sojowego z olejkami i suszonymi ziołami w ramach cyklu „Tu i teraz” poprowadzi Magdalena Mildner z Centrum Ziołolecznictwa Krasatina.

Biesiada Śląska w Wodzisławskim Centrum Kultury

Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na Biesiadę Śląską 21 października na godz. 17:00. W programie wystąpią gwiazdy śląskiej muzyki rozrywkowej Katarzyna Piowczyk i Grzegorz Poloczek. Gospodarzem imprezy jest zespół „Nie Dejmy Sie”. Jako goście dodatkowo wystąpią zespoły: „Klika Machnika”, „Kokoszyczanki”, „Olzanki”, „ZpiT Vladislavia” oraz „Gorzyczanki”. Prócz wspólnej zabawy i śpiewania na widzów czekać będą śląskie specjały i słodki poczęstunek.

Poznaj program Wodzisławskiego Festiwalu Franciszkańskiego

Coraz bliżej do Wodzisławskiego Festiwalu Franciszkańskiego, który odbędzie się na przełomie września i października. Z okazji osiemsetlecia zatwierdzenia reguły św. Franciszka z Asyżu zaplanowano szereg atrakcji, wśród których znajdą się koncerty, warsztaty, wystawa oraz jarmark franciszkański.