Telefon: 32 455 48 55

REPERTUAR

55-lecie Czerwonych Gitar. Platynowy koncert w WCK

Legenda polskiej muzyki rozrywkowej - Czerwone Gitary zapraszają na swój "Platynowy Koncert" do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Będzie to podsumowanie 55-letniej działalności zespołu. W programie usłyszymy największe przeboje, które znają i śpiewają wszystkie pokolenia. Nie zabraknie też nowych propozycji oraz historii zespołu w przekazie multimedialnym. To trzeba zobaczyć na żywo już 29 kwietnia o 19:00.

Majówka w Pegazie

Nie masz pomysłu na długi majowy weekend? Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do Kina Pegaz na filmową majówkę. Dla naszych najmłodszych widzów przygotowaliśmy dwie produkcje familijne: „Kicia Kocia w przedszkolu” oraz „Emma i czarny jaguar”. Starsza publiczność będzie mogła zapoznać się z m.in. japońskim filmem „Perfect Days” oraz polską produkcją wojenną pt. „Czerwone maki", którego akcja dzieje się podczas słynnej bitwy pod Monte Cassino.

„Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!” w WCK

Maciej Stuhr powraca na scenę kabaretową w wielkim stylu. Jego najnowszy program - „Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!”, to humor na najwyższym poziomie, pełen błyskotliwych i inteligentnych spostrzeżeń na temat rzeczywistości. Artysta wystąpi już 13 września o 17:00 oraz 20:00 na wodzisławskiej scenie. Bilety w sprzedaży.

Jak zadbać o zdrowe odżywianie się - warsztaty w WCK

„Trucizna czy pożywienie” - ten przewrotny tytuł jest motywem przewodnim spotkania, które odbędzie się 24 maja o godz. 17.00 w ramach cyklu „Tu i teraz”. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych, które rozstrzygną raz na zawsze pytanie, co tak naprawdę znajduje się na sklepowych półkach, poprowadzi Paulina Dera ze Szkoły Odżywiania i Terapii Naturalnych z Wodzisławia Śląskiego.

Smerfastyczny Dzień Dziecka w WCK

Któż z nas nie zna małych, niebieskich smerfów? Te sympatyczne postacie zawitają do Wodzisławskiego Centrum Kultury już 1 czerwca o godz. 16:00. A wraz z nimi zapraszamy dzieci z rodzicami, z dwóch powodów. Po pierwsze - chcemy wywołać uśmiech dzieci i zapewnić im super zabawę z okazji ich święta. A po drugie - cykl Rodzinnych Spotkań z Teatrem, w ramach których odbędzie się spektakl „Smerfy - czy Gargamel zostanie wujem Gargi?” to doskonała okazja na spędzenie popołudnia w rodzinnym gronie.

Moje uczucia są ważne – warsztaty rozwojowe dla młodzieży

Zapraszamy na kolejne spotkanie skierowane do młodzieży poświęcone poznawaniu siebie i budowaniu własnej tożsamości. Bezpłatne warsztaty ruchowo-rozwojowe „AkceptacJA” odbędą się 12 maja o godz. 11.00 w siedzibie „Młode miasto”, mieszczącej się na Rynku 24. Poprowadzi je psycholożka i instruktorka tańca Małgorzata Karwot.

Odpręż się na zajęciach rozwojowych w WCK

Podczas tych warsztatów stawiamy emocje w roli głównej. Rozmawiamy o nich, przyglądamy się im, oswajamy, identyfikujemy je w swoim ciele. Mowa oczywiście o spotkaniach zatytułowanych „Uwolnij ciało”, które odbędą się 12 maja, w niedzielę, o godz. 14:00. Zajęcia ruchowo-rozwojowe są częścią cyklu „Tu i teraz”, a prowadzi je instruktorka i psycholożka Małgorzata Karwot.

Poznaj program Wodzisławskiego Centrum Kultury na maj

Przed nami kolejny miesiąc pełen kulturalnych wrażeń! W maju nie zabraknie imprez wprowadzających nas w doskonały nastrój - występy stand'upowe, dobre sceniczne brzmienia, kreatywne warsztaty. Oczywiście maj to również dobry miesiąc na odwiedzenie Kina Pegaz. Na naszym ekranie nie zabraknie ciekawych tytułów filmowych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.