Telefon: 32 455 48 55

REPERTUAR

„Pachnący dom” w zasięgu ręki – aromatyczne warsztaty

W powietrzu czuć już jesień, warto więc wpuścić aromatyczne zapachy do wnętrz własnych domów. Będzie ku temu okazja już 20 października o godz. 17.00 podczas iście pachnącego wydarzenia „Życie w zgodzie z naturą”. Wykład na temat aromaterapii oraz warsztaty z tworzenia ekologicznych tabliczek florenckich z wosku sojowego z olejkami i suszonymi ziołami w ramach cyklu „Tu i teraz” poprowadzi Magdalena Mildner z Centrum Ziołolecznictwa Krasatina.

Biesiada Śląska w Wodzisławskim Centrum Kultury

Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na Biesiadę Śląską 21 października na godz. 17:00. W programie wystąpią gwiazdy śląskiej muzyki rozrywkowej Katarzyna Piowczyk i Grzegorz Poloczek. Gospodarzem imprezy jest zespół „Nie Dejmy Sie”. Jako goście dodatkowo wystąpią zespoły: „Klika Machnika”, „Kokoszyczanki”, „Olzanki”, „ZpiT Vladislavia” oraz „Gorzyczanki”. Prócz wspólnej zabawy i śpiewania na widzów czekać będą śląskie specjały i słodki poczęstunek.

Poznaj program Wodzisławskiego Festiwalu Franciszkańskiego

Coraz bliżej do Wodzisławskiego Festiwalu Franciszkańskiego, który odbędzie się na przełomie września i października. Z okazji osiemsetlecia zatwierdzenia reguły św. Franciszka z Asyżu zaplanowano szereg atrakcji, wśród których znajdą się koncerty, warsztaty, wystawa oraz jarmark franciszkański.

Michał Leja w programie "Chciałbym się mylić"

Jesienna ramówka Wodzisławskiego Centrum Kultury czas start! Na pierwszy ogień rzucamy występ stand-upera Michała Leji. Ten pojawi się ze swoim najnowszym programem „Chciałbym się mylić” już 20 września. Fanów mocnego żartu nie może z nami zabraknąć.

Trzy Wzgórza Teatralnie [FOTORELACJA]

W niedzielę, 17 września w dzielnicy Trzy Wzgórza zakończyliśmy cykl wydarzeń „Dziewięć dzielnic, jedno miasto”. Ostatnia impreza cyklu poświęcona została teatrowi, który był tematem przewodnim wydarzenia i królował tego dnia w Rodzinnym Parku Rozrywki.

Wyjątkowa odsłona DzieJesie(ń) Festiwalu za nami

W ubiegłą sobotę, 16 września po raz trzeci w Wodzisławiu Śląskim wyjątkowo powitaliśmy jesień! To wszystko za sprawą niezwykle klimatycznego wydarzenia, jakim jest DzieJesie(ń) Festiwal. Tego dnia dopisała nie tylko piękna, słoneczna pogoda, ale także wodzisławianie oraz mieszkańcy okolicznych miast, którzy pojawili się na Rynku.

Sprawdź program DzieJesie(ń) Festiwalu

Już po raz trzeci powitamy jesień w wyjątkowy sposób. Nadchodzący koniec lata w naszym mieście, obfitować będzie w bogactwo smaków, aromatów, kolorów i niesamowitych warsztatów. To wszystko dziać się będzie w ramach DzieJesie(ń) Festiwalu, który odbędzie się 17 września na wodzisławskim Rynku. Z nami jesień nabierze wyjątkowego uroku. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia.