Telefon: 32 455 48 55

REPERTUAR

Pierwszy dzień obchodów Dni Miasta

Już 10 czerwca startujemy z 51. Dniami Wodzisławia Śląskiego. Imprezę rozpoczniemy na rynku wielką rodzinną imprezą podczas, której nie zabraknie występów zespołów Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA z Wodzisławskiego Centrum Kultury, zespołu z OPP 1, koncertów muzycznych, animacji i konkursów dla dzieci.

XX Gala Taneczna MIX - harmonogram

Już 21 maja w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się XX. edycja Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX. Do przeglądu zgłosiło się 79 formacji z całej południowej Polskich co daje łącznie niespełna 1000 tancerzy.

Sztuka kiszenia w Kokoszycach [FOTORELACJA]

Działo się w Kokoszyce - Dzielnica Wodzisław Śląski. Wszystko za sprawą projektu "Sztuka kiszenia - nasza wspólna pasja". Uczestnicy wzięli udział w warsztatach opracowania marki lokalnego produktu, a następnie kisili młodą kapustę z koperkiem i czosnkiem oraz kalafior. O dobry humor i oprawę muzyczną zadbał zespół Kokoszyczanki.

Marcin Giba i jego „Podniebne Obrazy” w WCK

Na ziemskie okazałości patrzy z dystansem. To swoiste spojrzenie i obrazy, jakie są jego efektem, zyskały uznanie w świecie fotografii, a jemu samemu pozwoliły wrócić do korzeni pracy twórczej. Z Marcinem Gibą, wszak o nim mowa, fotografem z ponad dwudziestoletnim stażem, autorem „Podniebnych Obrazów” spotkamy się 23 maja o godz. 19:00, w ramach wydarzenia „COOLturalny gość WCK”.

Powraca Festiwal Kultury Przedszkolnej

Po dłuższej przerwie sceną Wodzisławskiego Centrum Kultury zawładną przedszkolaki. Już 25 i 26 maja w godzinach od 9:00 do 14:00 najmłodsi zaprezentują swoje artystyczne talenty. Przed nami dwa dni artystycznych zmagań wodzisławskich przedszkolaków, które obfitować będą w inspirujące inscenizacje teatralne, muzyczne oraz taneczne.

Poznaj nasze propozycje na maj

Maj w Wodzisławskim Centrum Kultury to mnóstwo ciekawych propozycji - od bogatej oferty filmowej, przez występ Andrzeja Poniedzielskiego, po największą imprezę taneczną w tej części Polski. Obok tego warsztaty kiszonkarskie, Festiwal Kultury Przedszkolnej oraz 40-lecie Zespołu Pieśni i Tańca "Vladislavia". Sięgnijcie po szczegóły.

Dni Miasta powracają. I to jak! Na Maxxxa!

Na tę imprezę czeka wielu z nas. Wpisała się ona w kalendarz miejskich wydarzeń i naszą świadomość. W tym roku, po dwuletniej pandemicznej przerwie, znów spotkamy się podczas święta naszego miasta. W dniach 10-12 czerwca wspólnie będziemy świętować 51. Dni Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Orkiestra z zespołem FEEL dla Ukrainy [FOTORELACJA]

To było wyjątkowe wydarzenie! Ponownie Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa i Piotr Kupicha z zespołem Feel połączyli muzyczne siły. Cel był szczytny - pomoc naszym Sąsiadom. Koncert charytatywny "Serce dla Ukrainy" miał miejsce w Pałacu Młodzieży w Katowicach.