Telefon: 32 455 48 55

PROJEKTY

Wyłoniliśmy młodych idoli

18 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury odbył się finał konkursu „Zostań idolem”. Wzięli w nim udział wyłonieni podczas eliminacji dzielnicowych soliści - 38 uczniów wodzisławskich placówek oświatowych oraz 2 osoby dorosłe. Oprócz koncertu laureatów podczas finału przedstawiono prezentację podsumowującą dotychczasowe działania projektu ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL „Zostań idolem”. Tradycyjnie też, podczas obrad jury, sceną zawładnęli wszyscy uczestnicy konkursu, śpiewając wspólnie znane przeboje.

Finał konkursu "Zostań idolem" coraz bliżej

Eliminacje dzielnicowe do konkursu wokalnego organizowanego w ramach projektu ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL "Zostań idolem" właśnie dobiegły końca. A to może oznaczać tylko jedno - przygotowania do wielkiego finału. A ten już 18 listopada o godz. 17.00 w sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Do zobaczenia w sieci

Wodzisławskie Centrum Kultury zostało beneficjentem projektu „Konwersja cyfrowa domów kultury”. Na konkurs wpłynęły 422 wnioski. WCK znalazło się w gronie 60 grantobiorców, którym przyznano dofinansowanie. Na realizację projektu „Do zobaczenia w sieci” placówka pozyskała 151 tys. zł, co w efekcie pozwoli na podniesienie atrakcyjności oferty, wykorzystującej nowoczesne technologie cyfrowe.

Wyśpiewaj sobie nagrodę

Realizacja projektu ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL „Zostań idolem” idzie pełną parą. Przez cały wrzesień w wodzisławskich szkołach odbywały się zajęcia, które przygotowywały uczestników do występów, a także poszerzały ich wiedzę i zdolności na wielu płaszczyznach.

Wypromujmy sobie festiwal „Zostań idolem”

24 września, w sobotę o godz. 11.00 w wodzisławskim Muzeum odbędą się warsztaty z promowania wydarzeń na Facebooku w ramach projektu ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL „Zostań idolem”. Poprowadzi je Patryk Wikaliński, zaliczany do grona najlepszych fotografów mobilnych na świecie. Jeśli więc chciałbyś poznać sposoby i narzędzia na skuteczną promocję, a tym samym włączyć się w promowanie dzielnicowych eliminacji wokalnych festiwalu, nie może Cię tam zabraknąć.

Zrobimy sobie festiwal „Zostań idolem”

Lubisz śpiewać? Jeśli tak, projekt Wodzisławskiego Centrum Kultury jest właśnie dla ciebie. ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL „Zostań idolem” to nowy projekt aktywizujący mieszkańców dzielnic Wodzisławia Śląskiego. Opracowany cykl interdyscyplinarnych warsztatów ma na celu integrację mieszkańców i przygotowanie ich do organizacji dzielnicowych eliminacji festiwalu wokalnego „Zostań idolem” oraz finalnie do konkursu laureatów w WCK.

Etykiety na kiszonki już gotowe

Już są! Etykiety na słoiki z przetworami, które podczas warsztatów zorganizowanych w ramach projektu „Sztuka kiszenia – nasza wspólna pasja” zaprojektowali mieszkańcy trzech dzielnic naszego miasta, można pobrać ze strony www.wck.wodzislaw.pl lub odebrać w wyznaczonych miejscach.