Telefon: 32 455 48 55

PROJEKTY

WCK podsumowało projekt

18 października w WCK odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Język na stadionach - język tolerancji”, podczas którego miała miejsce pogadanka na temat hejtu, przestępstwach z nim związanych i ich skutkach. O odpowiedzialności za czyny popełniane nie tylko w ramach mowy stadionowej nienawiści, mówił aspirant Patryk Błasik, specjalista do spraw profilaktyki społecznej z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.

Słowotwórcze warsztaty z WCK

Dlaczego rzucamy okiem i całujemy klamkę? Co to są frazeologizmy i neologizmy? Czy słowami można się bawić? Na te pytania i wiele innych odpowiedź poznali uczestnicy warsztatów "Frazeosporcizmy", które Wodzisławskie Centrum Kultury zrealizowało w ramach projektu "Język na stadionach - język tolerancji", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021”.

WCK przyznało wyróżnienia w konkursie

Wodzisławskie Centrum Kultury rozstrzygnęło konkurs na mema „Język stadionów - język tolerancji”. W zabawie wzięli udział uczniowie wodzisławskich szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu było propagowanie kibicowania w duchu tolerancji i zasad fair play oraz rozbudzanie kreatywności plastycznej i językowej wśród młodych mieszkańców powiatu wodzisławskiego.

Przedłużamy termin nadsyłania memów

Nie zdążyliście zaprojektować mema na konkurs „Język stadionów - język tolerancji” ogłoszony przez WCK? Teraz macie ostatnią szansę, aby to nadrobić. Przedłużamy termin nadsyłania memów propagujących kibicowanie w duchu tolerancji. Na prace uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu wodzisławskiego czekamy do 14 lipca 2021 roku.

Kibicowanie bez hejtu - warsztaty w WCK

Za nami kolejne warsztaty zorganizowane w ramach projektu „Język na stadionach - język tolerancji”, na którego realizację Wodzisławskie Centrum Kultury uzyskało dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.