Telefon: 32 455 48 55

PROJEKTY

WCK przyznało wyróżnienia w konkursie

Wodzisławskie Centrum Kultury rozstrzygnęło konkurs na mema „Język stadionów - język tolerancji”. W zabawie wzięli udział uczniowie wodzisławskich szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu było propagowanie kibicowania w duchu tolerancji i zasad fair play oraz rozbudzanie kreatywności plastycznej i językowej wśród młodych mieszkańców powiatu wodzisławskiego.

Przedłużamy termin nadsyłania memów

Nie zdążyliście zaprojektować mema na konkurs „Język stadionów - język tolerancji” ogłoszony przez WCK? Teraz macie ostatnią szansę, aby to nadrobić. Przedłużamy termin nadsyłania memów propagujących kibicowanie w duchu tolerancji. Na prace uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu wodzisławskiego czekamy do 14 lipca 2021 roku.

Kibicowanie bez hejtu - warsztaty w WCK

Za nami kolejne warsztaty zorganizowane w ramach projektu „Język na stadionach - język tolerancji”, na którego realizację Wodzisławskie Centrum Kultury uzyskało dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

WCK ogłasza konkurs na mema

Uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu wodzisławskiego mają niepowtarzalną okazję na stworzenie własnego mema i zaprezentowanie go szerszej grupie odbiorców. Wszystko dzięki konkursowi ogłoszonemu przez Wodzisławskie Centrum Kultury, który jest częścią projektu dofinansowanego z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Kreatywne pisanie w WCK

8 i 9 czerwca uczestnicy projektu „Język na stadionach - język tolerancji” ćwiczyli kreatywne pisanie. Wszystko dzięki warsztatom z przedstawicielką organizacji Loesje, Emilią Skibą. Zajęcia bazujące na zabawie słowem były świetną okazją do aktywnej wymiany wiedzy i poglądów, a także wyrażania swoich myśli w postaci niekonwencjonalnych tekstów. Celem warsztatów było zachęcenie do zabawy schematami językowymi i pobudzenie twórczego myślenia.

Rusza rekrutacja do projektu WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury rozpoczęło realizację projektu „Język na stadionach - język tolerancji”, w ramach którego odbędzie się szereg działań skierowanych do młodych osób realizujących swoje pasje w pozaszkolnych klubach sportowych oraz uczniów klas sportowych.

WCK ogłasza konkurs na mema

„Język na stadionach - język tolerancji” to tytuł projektu, na który WCK otrzymało środki z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a zarazem temat konkursu na mema, który jest jednym z pierwszych działań w ramach dofinansowanego przedsięwzięcia.