Telefon: 32 455 48 55

PROJEKTY

"Bardzo Młoda Kultura" w WCK

Za nami dwa spotkania informacyjne poświęcone programowi „Bardzo Młoda Kultura - województwo śląskie” edycja 2024 r. Jego operatorem w województwie śląskim jest Instytut im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, którego przedstawiciele Aleksander Lysko i Maciej Zygmunt omawiali w Wodzisławskim Centrum Kultury warunki uczestnictwa w programie.

Pora na podsumowanie projektu „Konwersja cyfrowa domów kultury”

Wodzisławskie Centrum Kultury od października 2022 roku realizuje założenia projektu „Do zobaczenia w sieci”, który miał na celu przede wszystkim podniesienie atrakcyjności oferty placówki dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Wyposażenie placówki w wysokiej jakości sprzęt i oprogramowanie pozwoli na poszerzenie dotychczasowych działań edukacyjnych i animacyjnych o nowe formy aktywności realizowanej w przestrzeni internetowej.

Nowy sprzęt cyfrowy w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury od października 2022 r. realizuje założenia zawarte w projekcie „Do zobaczenia w sieci”. Jednym z nich było doposażenie jednostki w profesjonalny sprzęt komputerowy, do rejestracji wideo i dźwięku, a także specjalistyczne oprogramowania.

Poleć z nami w kosmiczną podróż

Jesteś pilotem statku kosmicznego z innej galaktyki. Podążasz Drogą Mleczną w stronę Słońca, jednak zauważasz, że nie świeci ono tak jasnym blaskiem, jak dotychczas. Podejmiesz wyzwanie i znajdziesz przyczynę tej sytuacji? Spróbujesz uratować wszechświat przed całkowitą ciemnością? Brzmi trochę jak film science fiction, ale to opis mobilnej gry terenowej „Akcja Kosmos”, w którą dzieci będą mogły zagrać już 20 lipca.

Wszystko o podcastach – szkolenie w WCK

Proces tworzenia podcastu – od nagrania materiału po publikację i promocję – był tematem ostatniego szkolenia, które odbyło się w ramach projektu „Do zobaczenia w sieci”, na który Wodzisławskie Centrum Kultury pozyskało środki z programu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury.

Wideomontaż bez tajemnic

Za nami kolejne szkolenie w ramach programu „Konwersja cyfrowa domów kultury”, w ramach którego kolejne osoby z kadry WCK podniosły swoje kompetencje. Tym razem dotyczyły one obsługi programu do montażu materiałów wideo.

Akcja kosmos, czyli terenowa gra mobilna

Takich atrakcji podczas „Akcji Lato” jeszcze u nas nie było. Wodzisławskie Centrum Kultury przygotowało mobilną grę terenową, w którą dzieciaki zagrają 20 lipca. Aby wziąć udział w grze, niezbędny będzie smartfon ze ściągniętą aplikacją ActionTrack i dostępem do Internetu. Na pewno przydadzą się też wygodne buty, a także pozytywne nastawienie. To będzie coś ekstra dla żądnych wrażeń małych odkrywców.

PoGRYwamy sobie w WCK

W Wodzisławskim Centrum Kultury realizacja projektu „Do zobaczenia w sieci” trwa w najlepsze, a ostatnio nawet bardzo intensywnie. Niedawno zakończyliśmy cykl czterodniowego szkolenia, podczas którego uczyliśmy się programować gry w aplikacji mobilnej Action Track. Rezultaty naszej pracy można będzie zobaczyć już w lipcu podczas „Akcji lato z WCK”. Szczegółów nie chcemy na razie zdradzać, ale gra zapowiada się naprawdę kosmicznie.