Telefon: 32 455 48 55

PROJEKTY

Kiszonki na Starym Mieście [FOTOGALERIA]

Truskawki z miodem oraz kalarepa z marchewką i rzodkiewką - tak własnoręcznie zrobione przetwory zabrali ze sobą uczestnicy warsztatów, które miały miejsce w sobotę, 18 czerwca na wodzisławskim rynku.

Kiszonki na Starym Mieście – ruszają zapisy na warsztaty

18 czerwca będzie miało miejsce ostatnie działanie w ramach projektu „Sztuka kiszenia – nasza wspólna pasja”, realizowanego przez Wodzisławskie Centrum Kultury. Po spotkaniach w Kokoszycach i na Wilchwach, przyszedł czas na Stare Miasto. I to właśnie mieszkańców tej dzielnicy zapraszamy na warsztaty, podczas których opracują markę lokalnego produktu, a także ukiszą to i owo.

Pozytywny ferment w dzielnicach

„Sztuka kiszenia – nasza wspólna pasja” to projekt Wodzisławskiego Centrum Kultury, który realizowany będzie w trzech dzielnicach Wodzisławia Śląskiego. Ruszamy już 7 maja w Kokoszycach, 28 maja odwiedzimy Wilchwy, a na Starym Mieście pojawimy się 18 czerwca.

WCK otrzymało dofinansowanie na nowy projekt

Wodzisławskie Centrum Kultury znalazło się w gronie beneficjentów programu Fundacji Orlen „Moje miejsce na Ziemi”. Placówka otrzymała dofinansowanie w kwocie 10 tys. zł na realizację projektu „Sztuka kiszenia – nasza wspólna pasja”.

WCK podsumowało projekt

18 października w WCK odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Język na stadionach - język tolerancji”, podczas którego miała miejsce pogadanka na temat hejtu, przestępstwach z nim związanych i ich skutkach. O odpowiedzialności za czyny popełniane nie tylko w ramach mowy stadionowej nienawiści, mówił aspirant Patryk Błasik, specjalista do spraw profilaktyki społecznej z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.

Słowotwórcze warsztaty z WCK

Dlaczego rzucamy okiem i całujemy klamkę? Co to są frazeologizmy i neologizmy? Czy słowami można się bawić? Na te pytania i wiele innych odpowiedź poznali uczestnicy warsztatów "Frazeosporcizmy", które Wodzisławskie Centrum Kultury zrealizowało w ramach projektu "Język na stadionach - język tolerancji", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021”.