Wyprodukowali „Casablankę”, „Bullita” i „Chłopców z ferajny”, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner!
Od początku roku w kinie Pegaz raz w miesiącu wyświetlany jest film w ramach cyklu Krótka Historia Polskiego Kina. Tym razem Pegaz wspólnie z Wodzisławskim Centrum Kultury zapraszają na projekcję filmu Jerzego Kawalerowicza. „Pociąg” 15 marca o 19:00.
Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza dzieci na zajęcia z cyklu „Zabawy wokół kina”. Warsztaty plastyczne z bohaterami filmu „Zadziwiający kot Maurycy” odbędą się w sobotę, 18 lutego o godz. 14.00, a zaraz po nich, o godz. 15.00 można będzie śledzić ich losy w kinie Pegaz podczas seansu filmowego. Cykl „Zabawy wokół kina” to propozycja zachęcająca dzieci i młodzież do twórczego spędzania wolnego czasu z ulubionymi bohaterami z dużego ekranu.
Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy cykl, który pozwoli szerokiemu gronu odbiorców zapoznać się z polską klasyką filmową na dużym ekranie. W ciągu najbliższych dziesięciu miesięcy Kino Pegaz pokaże widzom dziesięć filmów dziesięciu Mistrzów, których dzieła ukształtowały obraz polskiego kina w latach 60. i 70. XX wieku. Filmów, które do tej pory w znakomitej większości można było obejrzeć wyłącznie w telewizji. Arcydzieła polskiej kultury w wersji odrestaurowanej cyfrowo.
O repertuar Kina Pegaz na styczeń zapytaliśmy Arkadego Barszcza, kinooperatora na co dzień pracującego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Które seanse w wodzisławskim kinie poleca szczególnie? Przeczytacie niżej.
Kino Pegaz, działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury, zostało docenione przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych za promowanie wartościowego kina oraz zrealizowanie repertuaru studyjnego w 2022 roku.