Telefon: 32 455 48 55

KINO

Trwa Festiwal Kina Klasycznego

W wodzisławskim kinie Pegaz trwa Festiwal Kina Klasycznego. W ramach cyklu można zobaczyć arcydzieła światowego kina oraz filmy, które stały się kamieniami milowymi w dziedzinie kinematografii.

Poznaj repertuar kina Pegaz na grudzień

Mocne zakończenie roku w Pegazie. Na wielkim ekranie polskie hity: „Furioza”, „Moje wspaniałe życie” „Lokatorka” i „Dziewczyny z Dubaju”. Oprócz tego rewelacyjna Kristen Stewart w roli Diany w filmie „Spencer” a także „Dom Gucci” z Lady Gagą. Nieźle zapowiada się też cykl klasyki kina ze „Szpiclem”, „Mechaniczną pomarańczą” i „Casablancą”. Zadowolone będą też dzieci, dla których w repertuarze są dwa świąteczne tytuły: „Mikołaj w każdym z nas 2” i „Emma i Święty Mikołaj”. Do tego „Pszczółka Maja: Mały, wielki skarb” i hit Disneya: „Nasze magiczne Encanto”.

Festiwal Kina Klasycznego w wodzisławskim Pegazie

Od listopada kino Pegaz rozszerza swoją bogatą ofertę repertuarową o nowy cykl filmowy: Festiwal Kina Klasycznego. W ramach cyklu widzowie Pegaza zapoznają się z arcydziełami światowego kina oraz filmami, które stały się kamieniami milowymi w dziedzinie kinematografii.

Kino grozy już w niedzielę

Jeden dzień, dwa horrory – to propozycja Wodzisławskiego Centrum Kultury na wieczór z kinem Pegaz. W niedzielę, 31 października od godziny 17:00 w wodzisławskim kinie miłośnicy horrorów zobaczą dwa tytuły: o 17:00 „Wcielenie”, o 19:00 „Dom nocny”.

Cykl filmów religijnych w Pegazie

Kino Pegaz zaprasza na listopadową odsłonę Cyklu Filmów Religijnych. Tym razem widzowie zobaczą film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Spektakularna filmowa realizacja opowiadająca nieznane szerszej publiczności losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski.

Kino Seniora w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza seniorów na wrześniowy seans do Kina Pegaz. W ostatni wtorek miesiąca, 28 września o 11:00 zobaczymy polską komedię: „Zupa nic". To zabawna opowieść o rodzinie, żyjącej w czasach PRL-u.