Telefon: 32 455 48 55

KINO

Poznaj czerwcowy repertuar Kina Pegaz

W czerwcu w Pegazie ciekawe tytuły w ramach cykli: 100 lat Warner Bros., Krótka Historia Polskiego Kina, Przegląd Filmów Bergmana czy Filmów Religijnych. Do tego coś dla małych widzów a także dla miłośników mocnego filmu.

Przegląd Filmów „Ingmar Bergmana Bóg Kina” w Pegazie

W maju Wodzisławskie Centrum Kultury rozpocznie nowy projekt we współpracy z dystrybutorem Vivarto. Miłośnicy klasyki w Kinie Pegaz będą mieli okazję zapoznać się z piętnastoma cyfrowo odrestaurowanymi filmami Ingmara Bergmana, jednego z najlepszych reżyserów w historii kinematografii. W ramach Przeglądu Filmów „Ingmar Bergman Bóg Kina” widzowie Pegaza zobaczą zarówno słynne i głośne filmy mistrza ze Skandynawii oraz te mniej znane.

16. Festiwal GRAND OFF w Pegazie

Wodzisławskie kino Pegaz szykuje w maju niespodziankę dla miłośników kina niezależnego. 16. Grand OFF Festiwal im. Witolda Kona to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce oraz jedna z najważniejszych tego typu idei na świecie.

Majówka w Pegazie

Nie masz pomysłu na długi majowy weekend? Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do Kina Pegaz na filmową majówkę.

100 lat Warner Bros. w Pegazie

Wyprodukowali „Casablankę”, „Bullita” i „Chłopców z ferajny”, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner! W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my – Kino Pegaz wspólnie ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych!

Kicia Kocia w Pegazie

„Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!”, czyli pierwszy kinowy seans dla najmłodszych. Kino Pegaz przygotowało coś wyjątkowego dla wielbicieli i wielbicielek bohaterów serii książek autorstwa Anity Głowińskiej. Kicię Kocię oraz jej przyjaciół: Packa, Adelkę i Julianka zobaczycie na wielkim ekranie. Podczas seansów nie zabraknie świetnej zabawy, przedszkolnych wyzwań czy niesamowitych odkryć. Bystra kotka oraz jej przyjaciele zapraszają do Pegaza na początku maja.

Krótka Historia Polskiego Kina: „Do widzenia, do jutra”

Kino Pegaz raz w miesiącu zaprasza na film w ramach cyklu Krótka Historia Polskiego Kina. W kwietniu widzowie zobaczą filmu Janusza Morgensterna „Do widzenia, do jutra”. To wydarzenie odbędzie się w środę, 12 kwietnia o 19:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Warsztaty plastyczne z Super Futrzakiem w tle

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Zabawy wokół kina”, które odbędzie się w niedzielę, 16 kwietnia o 14:00. Tym razem spotkamy się z bohaterami filmu „Super Futrzak ratuje świat”. Tytułowa postać to świnka morska, która postanawia wyruszyć w niebezpieczną misję, polegającą na uratowaniu zagrożonych wyginięciem pszczół.