Telefon: 32 455 48 55

KINO

"Oblicze Jezusa" w ramach Cyklu Filmów Religinych

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do kina Pegaz na seanse z Cyklu Filmów Religijnych. Specjalnie dla miłośników cyklu w grudniowym repertuarze wodzisławskiego kina znalazł się film „Oblicze Jezusa”.

Przegląd filmów Wima Wendersa w Pegazie

Wodzisławskie Centrum Kultury wspólnie ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych zapraszają na wyjątkowy cykl, który pozwoli szerokiemu gronu odbiorców zapoznać się z twórczością mistrza kina drogi na dużym ekranie. Kino Pegaz w listopadzie pokaże widzom pięć filmów Wima Wendersa.

Filmowy wieczór grozy

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na filmowy wieczór grozy. We wtorek, 31 października w kinie Pegaz będzie można zobaczyć dwa horrory: „Abyzou”o 18:00 oraz „Piła X” o 20:00.

„Ulmowie. Błogosławiona rodzina” w wodzisławskim Pegazie

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do kina Pegaz na seans z Cyklu Filmów Religijnych: „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”. Ten film powstawał blisko 20 lat. Gdy rozpoczynały się do niego zdjęcia, niewielu słyszało o rodzinie Ulmów i niewielu było zainteresowanych ich historią.

Kicia Kocia w Pegazie

„Kicia Kocia na pikniku” to propozycja dla najmłodszych widzów kina Pegaz. Bystra kotka oraz jej przyjaciele zapraszają na seanse. Nie zabraknie świetnej zabawy, przedszkolnych wyzwań czy niesamowitych odkryć.

Poznaj czerwcowy repertuar Kina Pegaz

W czerwcu w Pegazie ciekawe tytuły w ramach cykli: 100 lat Warner Bros., Krótka Historia Polskiego Kina, Przegląd Filmów Bergmana czy Filmów Religijnych. Do tego coś dla małych widzów a także dla miłośników mocnego filmu.

Przegląd Filmów „Ingmar Bergmana Bóg Kina” w Pegazie

W maju Wodzisławskie Centrum Kultury rozpocznie nowy projekt we współpracy z dystrybutorem Vivarto. Miłośnicy klasyki w Kinie Pegaz będą mieli okazję zapoznać się z piętnastoma cyfrowo odrestaurowanymi filmami Ingmara Bergmana, jednego z najlepszych reżyserów w historii kinematografii. W ramach Przeglądu Filmów „Ingmar Bergman Bóg Kina” widzowie Pegaza zobaczą zarówno słynne i głośne filmy mistrza ze Skandynawii oraz te mniej znane.