Telefon: 32 455 48 55

KINO

Krótka Historia Polskiego Kina w wodzisławskim Pegazie

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy cykl, który pozwoli szerokiemu gronu odbiorców zapoznać się z polską klasyką filmową na dużym ekranie. W ciągu najbliższych dziesięciu miesięcy Kino Pegaz pokaże widzom dziesięć filmów dziesięciu Mistrzów, których dzieła ukształtowały obraz polskiego kina w latach 60. i 70. XX wieku. Filmów, które do tej pory w znakomitej większości można było obejrzeć wyłącznie w telewizji. Arcydzieła polskiej kultury w wersji odrestaurowanej cyfrowo.

Arkady Barszcz o repertuarze Pegaza [WYWIAD]

O repertuar Kina Pegaz na styczeń zapytaliśmy Arkadego Barszcza, kinooperatora na co dzień pracującego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Które seanse w wodzisławskim kinie poleca szczególnie? Przeczytacie niżej.

Kino Pegaz docenione

Kino Pegaz, działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury, zostało docenione przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych za promowanie wartościowego kina oraz zrealizowanie repertuaru studyjnego w 2022 roku.

Pegaz na grudzień

W ostatni miesiąc tego roku warto zajrzeć do Pegaza. A dziać się będzie niemało. Popularna komedia „Listy do M. 5”, „Menu” czy „Chrzciny” to tytuły dla lubiących się śmiać. Warte odnotowania są też seanse filmu „Śubuk” czy wprowadzającej w świąteczny nastrój komedii familijnej „Świąteczna niespodzianka”. Dla seniorów oraz miłośników kina konesera również przygotowaliśmy coś ciekawego.

„Prorok” w kinie Pegaz

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do kina Pegaz na seanse z Cyklu Filmów Religijnych. W grudniowej odsłonie cyklu wodzisławskie kino proponuje polski film „Prorok”.

Kino na Dzień Niepodległości

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do kina Pegaz na seanse z okazji Dnia Niepodległości. Na ten dzień przygotowano m.in. seanse filmu: „Orzeł. Ostatni Patrol”. Fascynująca opowieść o legendarnym okręcie podwodnym ORP „Orzeł” przedstawia trzymającą w napięciu i owianą tajemnicą historię ostatniego patrolu jednostki, która została oparta na znanych już faktach, jak i na zupełnie nowych hipotezach zaginięcia okrętu.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Cykl projekcji filmowych dla przedszkoli i szkół podstawowych z Wodzisławia Śląskiego. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w kinie Pegaz to filmy dostosowane do poziomów edukacji: przedszkoli oraz szkół podstawowych. To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, uzupełnione prelekcją. Wydarzenie dofinansowane przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego.