Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN z kolejnymi medalami

Formacje Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN z Wodzisławskiego Centrum Kultury przywiozły worek pełen medali z Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych Polskiego Towarzystwa Tanecznego, organizowanych przez Szkołę Tańca VIVA Dance w Łodzi. To wielka duma dla miasta Wodzisławia Śląskiego.

55-lecie Czerwonych Gitar. Platynowy koncert w WCK

Legenda polskiej muzyki rozrywkowej - Czerwone Gitary zapraszają na swój "Platynowy Koncert" do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Będzie to podsumowanie 55-letniej działalności zespołu. W programie usłyszymy największe przeboje, które znają i śpiewają wszystkie pokolenia. Nie zabraknie też nowych propozycji oraz historii zespołu w przekazie multimedialnym. To trzeba zobaczyć na żywo już 29 kwietnia o 19:00.

Majówka w Pegazie

Nie masz pomysłu na długi majowy weekend? Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do Kina Pegaz na filmową majówkę. Dla naszych najmłodszych widzów przygotowaliśmy dwie produkcje familijne: „Kicia Kocia w przedszkolu” oraz „Emma i czarny jaguar”. Starsza publiczność będzie mogła zapoznać się z m.in. japońskim filmem „Perfect Days” oraz polską produkcją wojenną pt. „Czerwone maki", którego akcja dzieje się podczas słynnej bitwy pod Monte Cassino.

„Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!” w WCK

Maciej Stuhr powraca na scenę kabaretową w wielkim stylu. Jego najnowszy program - „Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!”, to humor na najwyższym poziomie, pełen błyskotliwych i inteligentnych spostrzeżeń na temat rzeczywistości. Artysta wystąpi już 13 września o 17:00 oraz 20:00 na wodzisławskiej scenie. Bilety w sprzedaży.

Jak zadbać o zdrowe odżywianie się - warsztaty w WCK

„Trucizna czy pożywienie” - ten przewrotny tytuł jest motywem przewodnim spotkania, które odbędzie się 24 maja o godz. 17.00 w ramach cyklu „Tu i teraz”. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych, które rozstrzygną raz na zawsze pytanie, co tak naprawdę znajduje się na sklepowych półkach, poprowadzi Paulina Dera ze Szkoły Odżywiania i Terapii Naturalnych z Wodzisławia Śląskiego.

Smerfastyczny Dzień Dziecka w WCK

Któż z nas nie zna małych, niebieskich smerfów? Te sympatyczne postacie zawitają do Wodzisławskiego Centrum Kultury już 1 czerwca o godz. 16:00. A wraz z nimi zapraszamy dzieci z rodzicami, z dwóch powodów. Po pierwsze - chcemy wywołać uśmiech dzieci i zapewnić im super zabawę z okazji ich święta. A po drugie - cykl Rodzinnych Spotkań z Teatrem, w ramach których odbędzie się spektakl „Smerfy - czy Gargamel zostanie wujem Gargi?” to doskonała okazja na spędzenie popołudnia w rodzinnym gronie.

Mają SUPERmoce! [FOTORELACJA]

Integracja, dowartościowanie i promowanie osób z niepełnosprawnościami - takie są cele tej niesamowicie energetycznej imprezy! Za nami 7. edycja Festiwalu Piosenki Karaoke Osób Niepełnosprawnych. Zobaczcie Państwo jakie emocje nam towarzyszyły.

Premiera spektaklu dla dzieci Teatru Tańca Memento

Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na premierę spektaklu tanecznego w wykonaniu Teatru Tańca Memento. „Co by było gdyby…” to taneczna opowieść o świecie stworzonym przez dzieci. Wydarzenie zostało zaplanowane na 28 kwietnia.