Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Stand-up'er Marcin Zbigniew Wojciech w WCK

Siedemnaście lat na scenie, dwadzieścia pięć milionów wyświetleń na YouTube i ponad tysiąc siedemset występów na koncie. Przed Państwem wystąpi żywioł sceniczny i dusza towarzystwa – Marcin Zbigniew Wojciech – znany w całej Polsce aktor, konferansjer i stand-up'er. Komik pojawi się w piątek, 14 kwietnia o 20:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Krótka Historia Polskiego Kina w wodzisławskim Pegazie

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy cykl, który pozwoli szerokiemu gronu odbiorców zapoznać się z polską klasyką filmową na dużym ekranie. W ciągu najbliższych dziesięciu miesięcy Kino Pegaz pokaże widzom dziesięć filmów dziesięciu Mistrzów, których dzieła ukształtowały obraz polskiego kina w latach 60. i 70. XX wieku. Filmów, które do tej pory w znakomitej większości można było obejrzeć wyłącznie w telewizji. Arcydzieła polskiej kultury w wersji odrestaurowanej cyfrowo.

Poznaj nasze propozycje na luty

Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie, koncert topowej gwiazdy, magiczne spotkanie z iluzjonistą, szereg warsztatów oraz seansów w Kinie Pegaz. Tak, luty to będzie bardzo dobry miesiąc. Poznajcie szczegóły.

Muzyczna uczta na Dzień Kobiet

Jesteś kobietą i chcesz w wyjątkowy sposób celebrować swoje święto? A może szukasz pomysłu by niebanalnie uczcić dzień swojej ukochanej? Koncert z okazji Dnia Kobiet w Wodzisławskim Centrum Kultury to coś dla Ciebie! O nastrój zadba Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa. Będzie to prawdziwa muzyczna i nie tylko... uczta.

Podsumowanie wydarzeń kulturalnych w mieście

Cóż to był za rok! Koncerty plenerowe i zamknięte, pikniki, spotkania autorskie, wydarzenia sportowe, festyny, widowiska i wiele więcej. W 2022 roku oferta kulturalna Wodzisławia Śląskiego była niezwykle bogata i obfitowała w fantastyczne inicjatywy, które cieszyły się popularnością nie tylko wśród wodzisławian. Sprawdźcie podsumowanie wydarzeń kulturalny ubiegłego roku.

Zadbaj o chwilę dla siebie

Jeśli chcesz poczuć się lepiej we własnym ciele i nauczyć się w nie wsłuchiwać, już wkrótce będzie ku temu znakomita okazja. A wszystko to dzięki warsztatom „Uwolnij ciało”, które odbędą się 11 lutego o godz. 14.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Dwugodzinne ruchowe zajęcia rozwojowe dla młodzieży i dorosłych poprowadzi Małgorzata Karwot - instruktorka tańca i psycholożka.