Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Kabaret Smile w WCK [FOTORELACJA]

Ależ to był wieczór w Wodzisławskim Centrum Kultury! Humor pierwsza klasa - taki wodzisławska publiczność uwielbia! To wszystko za sprawą naszych gości. Na scenie zaprezentowali się dobrze znani i lubiani kabaretowi goście - Kabaret Smile. Artyści wystąpili w swoim najnowszym programie "Tu i teraz". Rzecz działa się 11 czerwca 2021 r.

"Tu i teraz" było kreatywnie!

Wodzisławskie Centrum Kultury w piątek, 11 czerwca zaprosiło na warsztaty artystyczne z cyklu „Tu i teraz”. Za pomocą płatków szlagmetalu, farb, past oraz wycisków z foremek i odrobiny wyobraźni, uczestnicy stworzyli wiosenną dekorację - doniczkę w stary stylu. O inspirujący przebieg spotkania zadbała lokalna artystka, Julia Jarząbek - pasjonatka rękodzieła i dekoratorka. Zobaczcie jak przebiegały warsztaty.

Ruszają zapisy na Akcję Lato z WCK

„Mozaika brzmienia, kolorów i dobrych nastrojów” - takie hasło przyświecać będzie tegorocznej Akcji Lato z Wodzisławskim Centrum Kultury. Jak sama nazwa wskazuje, oferta WCK przez dwa wakacyjne miesiące oscylować będzie wokół różnorodnej tematyki. Będzie artystycznie, filmowo, teatralnie i muzycznie.

Kreatywne pisanie w WCK

8 i 9 czerwca uczestnicy projektu „Język na stadionach - język tolerancji” ćwiczyli kreatywne pisanie. Wszystko dzięki warsztatom z przedstawicielką organizacji Loesje, Emilią Skibą. Zajęcia bazujące na zabawie słowem były świetną okazją do aktywnej wymiany wiedzy i poglądów, a także wyrażania swoich myśli w postaci niekonwencjonalnych tekstów. Celem warsztatów było zachęcenie do zabawy schematami językowymi i pobudzenie twórczego myślenia.

Miraż jedzie na Mistrzostwa Polski do Szczawna-Zdroju

Od 9-14 czerwca zespół taneczny Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury weźmie udział w Krajowych Mistrzostwach IDO w tańcu show dance oraz jazz dance w Szczawnie Zdroju. Zawody organizowane są przez Polską Federację Tańca, której zespół jest członkiem od wielu lat.

29. Koncert zespołu tanecznego Miraż

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncert Mirażu 23 czerwca, w środę na godzinę 15:00 oraz 18:00. Wydarzenie wieńczy sezon artystyczny zespołu. Widzowie zobaczą wszystkie grupy wiekowe na scenie w choreografiach w stylu show, jazz, modern, balet i contemporary. To będzie prawdziwa dawka tanecznego kunsztu tancerzy i ich choreografów.