Telefon: 32 455 48 55

Ach, co to był za… festiwal!

Za nami kolejne spotkanie z wystawcami branży ślubnej i weselnej. Szóstą edycję Festiwalu Weselnego zorganizowało Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Kwiaciarnia Kwiaty Styl. Rzecz działa się 16 lutego br.

Imprezę prowadzili: aktorka, Izabela Kapiasova oraz konferansjer i prezenter radiowy Tomasz Ciba. Odwiedzający imprezę nowożeńcy mogli skorzystać z ciekawych inspiracji i pomysłów na zorganizowanie ślubu i imprezy weselnej. Wybór był duży, bo zaproszono do zaprezentowania się prawie czterdziestu lokalnych wystawców, ale również firmy z bardziej oddalonych miejscowości województwa śląskiego.

Przyszli małżonkowie mogli zapoznać się z aktualnymi trendami modowymi uczestnicząc w pokazach sukien ślubnych i bielizny czy odwiedzając stoisko z garniturami. Festiwal Weselny był także okazją do zapoznania się z ofertą multimedialną, fotograficzną, florystyczną, jubilerską czy gastronomiczną. Można było zasmakować weselnych specjałów w ramach przygotowanych przez restauratorów i cukierników atrakcyjnych dla oka i podniebienia degustacji.

- Podczas festiwalu weselnego daliśmy nie tylko możliwość do zapoznania się z ofertą przyszłym nowożeńcom, ale też stworzyliśmy przestrzeń dla promowania lokalnej przedsiębiorczości - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Podczas wydarzenia można było także rozeznać się w usługach firm świadczących oprawę muzyczną ślubu i wesela. Dużym zainteresowaniem cieszył się w tym roku występ iluzjonisty, co wskazuje, iż narzeczeni są otwarci na nowe trendy i poszukują ciekawych rozwiązań urozmaicających czas gościom weselnym.

W trosce o nienaganny wygląd i dobre samopoczucie młodej pary, wystawcy przedstawiali ofertę dotyczącą aktualnych trendów w makijażu i fryzurach, a także zachęcali do aktywności fizycznej w celu zachowania świetnego wyglądu nie tylko przed ślubem.

W weselny klimat wprowadził wszystkich odwiedzających zespół muzyczny. Z kolei pokazy taneczne KTT SPIN mogły być dla wielu par inspiracją na pierwszy taniec.

Podobnie jak w ubiegłym roku uczestnicy festiwalu mogli głosować na najlepszego wystawcę. Po raz drugi został nim Zakład Jubilerski Krzysztofa Oczadłego. Z kolei dla narzeczonych przygotowano zabawę z fantami przekazanymi przez wystawców.

 

foto: Magdalena Szymańska (Gazeta Wodzisławska)

Galeria