Telefon: 32 455 48 55

6. edycja zawodów Akrobreak Masters [HARMONOGRAM]

zbliżenie na puchar

W Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się 6. edycja zawodów akrobatyki tanecznej organizowana przez Akrobreak przy współorganizacji Wodzisławskiego Centrum Kultury. Wydarzenie zostało zaplanowane na 9 grudnia 2023 r. Poznajcie harmonogram wydarzenia.

Akrobreak to grupa pasjonatów tańca i gimnastyki. Od wielu lat współpracują z Wodzisławskim Centrum Kultury prowadząc zajęcia akrobatyczne w sekcji pod tą samą nazwą oraz dla tancerzy zespołu Miraż. Ponadto firma współpracuje z licznymi placówkami na Śląsku prowadząc zajęcia dla dzieci i młodzieży, a także szkoląc nową kadrę instruktorską. Założyciel firmy i główny trener Marcin Kost posiada uprawnienia do trenowania kadry olimpijskiej. Jest tancerzem, zawodnikiem, pedagogiem, szkoleniowcem i nauczycielem wychowania fizycznego.

- To już szósta edycja naszych zawodów. Moim marzeniem, które właśnie się spełnia było to, aby nasze zawody cieszyły się zainteresowaniem ze strony różnych klubów i zawodników. Organizacja zawodów to spore wyzwanie, jednak radość dzieciaków, duma rodziców i trenerów ze swoich pociech daje motywację i przekonanie, że to co robimy jest dobrą zabawą i rozwojem dla nas wszystkich – mówi Marcin Kost, właściciel Akrobreak, trener, bboy, trener akrobatyki w WCK.

Wydarzenie skierowane jest do 3 grup wiekowych: 6-8 lat, 9-11 lat oraz + 12 lat w stopniu zaawansowania typu standard lub master. Najmłodsza grupa wiekowa zaprezentuje z góry narzucony układ akrobatyczny. Nie będzie ona podlegała ocenie sędziowskiej. Każdy zostanie nagrodzony. Grupy starsze zaprezentują w zawodach własne układy składające się z elementów obowiązkowych i elementów dodatkowych. Elementami obowiązkowymi będą m.in. stanie na głowie, przerzut bokiem, mostek, szpagat czy rundak, a elementami dodatkowymi będą np. przewrót w przód do przysiadu podpartego, wyskok z półobrotem czy różne odmiany salt.

 

 HARMONOGRAM IMPREZY AKROBREAK MASTERS*

I Blok Kategoria 6-8 lat „Pierwszy start”

8:30 Otwarcie Wodzisławskiego Centrum Kultury - wyłącznie dla trenerów z zawodnikami. Rejestracja / rozgrzewka.
9:00 Otwarcie Wodzisławskiego Centrum Kultury dla widowni
9:15 Rozpoczęcie konkurencji pierwszy start
10:00 Zakończenie konkurencji – wręczenie dyplomów medali (możliwe opuszczenie budynku, zakończenie kategorii, czas na zdjęcia i fotorelacje)

II Blok Kategoria 9-11 lat „Standard”

10:15 Otwarcie Wodzisławskiego Centrum Kultury - wyłącznie dla trenerów z zawodnikami
10:15-10:30 Rejestracja kategorii
10:45 Otwarcie Wodzisławskiego Centrum Kultury dla widowni
11:15 Rozpoczęcie konkurencji
13:15 Zakończenie Konkurencji oraz podanie 6 uczestników Finału kategorii 9-11 Standard
14:00 Start Finału kategori Standard 9-11 lat
14:30 Zakończenie konkurencji, podsumowanie wyników, wręczenie pucharów

III Blok Kategoria 12+ „Standard / Masters”

15:00 Otwarcie Wodzisławskiego Centrum Kultury wyłącznie dla trenerów z zawodnikami
15:00-15:15 Rejestracja  kategorii
16:00 Rozpoczęcie konkurencji
18:00 Zakończenie konkurencji oraz podanie po 6 uczestników Finału kategorii 12+ Standard oraz 9+ Masters
18:30 Start Finału Kategorii Standard 12+ oraz 9+ Masters
19:00 Oficjalne zakończenie zawodów podsumowanie wyników, wręczenie pucharów


 * Harmonogram imprezy może ulec zmianie w zależności od przebiegu wydarzenia. Czas otwarcia WCK dla trenerów oraz widowni może delikatnie ulec zmianie po zmianie bloku I na blok III
 **Puchary i dyplomy za miejsca 1-6 zostaną wręczone Po finałach kategorii 9-11 lat  „Standard” a następnie po finale kolejnych 2 kategorii Standard 12+ oraz 9+ „Masters”

Medale, certyfikaty uczestnictwa zostają rozdane przy zejściu ze sceny zaraz po prezentacji każdego z zawodników

6. edycja zawodów Akrobreak Masters będzie otwarta dla publiczności. Bilety w cenie 15 zł można będzie kupić w kasie WCK lub za pośrednictwem sprzedaży on-line na stronie https://wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet