Telefon: 32 455 48 55

5. edycja zawodów Akrobreak Masters w marcu w WCK

W Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się 5. edycja zawodów akrobatyki tanecznej organizowana przez Akrobreak przy współorganizacji Wodzisławskiego Centrum Kultury. Wydarzenie zostało zaplanowane na 25 marca br.

Akrobreak to grupa pasjonatów tańca i gimnastyki. Od wielu lat współpracują z Wodzisławskim Centrum Kultury prowadząc zajęcia akrobatyczne w sekcji pod tą samą nazwą oraz dla tancerzy zespołu Miraż. Ponadto firma współpracuje z licznymi placówkami na Śląsku prowadząc zajęcia dla dzieci i młodzieży, a także szkoląc nową kadrę instruktorską. Założyciel firmy i główny trener Marcin Kost posiada uprawnienia do trenowania kadry olimpijskiej. Jest tancerzem, zawodnikiem, pedagogiem, szkoleniowcem i nauczycielem wychowania fizycznego.

- To już piąta edycja naszych zawodów, zatem możemy mówić o malutkim, pierwszym jubileuszu. Kiedy robiłem zawody po raz pierwszy po cichu marzyłem, żeby pomysł się przyjął i aby kolejne edycje były coraz lepsze i coraz bardziej wyczekiwane przez zawodników. Tak się właśnie stało, z czego jestem bardzo dumny. Organizacja zawodów to spore wyzwanie logistyczne, ale kiedy widzę znakomite efekty, radość dzieciaków i dumę rodziców ze swoich pociech, wiem, że jest to inicjatywa warta tego wysiłku – mówi Marcin Kost, właściciel Akrobreak, trener, bboy, tancerz, instruktor akrobatyki w WCK.

Wydarzenie skierowane jest do 3 grup wiekowych: 6-8 lat, 9-12 lat oraz + 12 lat w stopniu zaawansowania typu standard lub master. Najmłodsza grupa wiekowa będzie musiała zaprezentować z góry narzucony układ choreograficzny. Nie będzie ona podlegała ocenie sędziowskiej. Każdy zostanie nagrodzony. Grupy starsze zaprezentują w zawodach własne choreografie składające się z elementów obowiązkowych i elementów dodatkowych. Elementami obowiązkowymi będą m.in. stanie na głowie, przerzut bokiem, mostek, szpagat, waga czy rundak, a elementami dodatkowymi będą np. przewrót w przód do przysiadu podpartego, wyskok z półobrotem, czy różne odmiany salt. Wszystkie elementy dokładnie opisuje komunikat nr 1 i komunikat nr 2 do pobrania poniżej.

- Cieszę się ze współpracy z Marcinem Kostem i jego ekipą z Akrobreak. To wspaniali, młodzi ludzie, pełni pasji i zaangażowania, a z takimi osobami chce się pracować i wspierać ich inicjatywy. Życzę Akrobreak, aby kolejna edycja odniosła jeszcze większy sukces niż 4 poprzednie – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników dyplomy, medale i nagrody. Zapisy przyjmowane są od 25.02.2023 r. do 5.03.2023 na adres akrobreakmasters@gmail.com. Opłata startowa wynosi 50 zł od osoby, a ostateczny termin przyjmowania opłat przypada na 05.03.2023 na konto Wodzisławskiego Centrum Kultury nr 41 1240 6292 1111 0011 2233 0310 PKO S.A. W tytule przelewu należy umieścić przykładowy zapis: „zawody Akrobreak Masters, akredytacja za 5 osób w kategorii 9-11 lat, standard oraz 3 osoby master kategorii 9+lat masters”.

5. edycja zawodów Akrobreak Masters będzie otwarta dla publiczności. Bilety w cenie 15 zł można kupić w kasie WCK lub za pośrednictwem sprzedaży on-line na stronie https://wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet

DOKUMENTY DO POBRANIA

Harmonogram występów [odt., 19,5 KB]

· Komunikat nr 1 - zasady udziału [pdf., 90,4 KB]
· Komunikat nr 2 - wykaz elementów dodatkowych [pdf., 0,4 MB]
· Regulamin imprezy [pdf., 0,2 MB]