Telefon: 32 455 48 55

4. edycja zawodów Akrobreak Masters w WCK

W Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się 4. edycja zawodów akrobatyki tanecznej organizowana przez Akrobreak przy współorganizacji Wodzisławskiego Centrum Kultury. Wydarzenie zostało zaplanowane na 27 listopada.

Akrobreak to grupa pasjonatów tańca i gimnastyki. Od wielu lat współpracują z Wodzisławskim Centrum Kultury prowadząc zajęcia akrobatyczne dla zespołów tanecznych takich jak Miraż czy Teatr Tańca Memento. Od pięciu lat, główny trener Akrobreak, Marcin Kost prowadzi w WCK swoją własną, autorską grupę pod tą samą nazwą.

 - Jestem bardzo podekscytowany, że mogę wszystkich pasjonatów akrobatyki tanecznej zaprosić na czwartą edycję zawodów do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Jest to dla mnie powód do wielkiej dumy, że zainteresowanie pomysłem moim i mojej ekipy z Akrobreak cieszy się takim dużym powodzeniem. Dla mnie najważniejsze jest to, by zaszczepiać wśród dzieci i młodzieży chęć do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Zawody są świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności i spotkania z innymi, równie pozytywnie zakręconymi osobami – mówi Marcin Kost, właściciel Akrobreak, trener, bboy, tancerz, instruktor akrobatyki w WCK.

Wydarzenie skierowane jest do 3 grup wiekowych: 6-8 lat, 9-12 lat oraz + 12 lat w stopniu zaawansowania typu standard lub master. Najmłodsza grupa wiekowa będzie musiała zaprezentować z góry narzucony układ choreograficzny. Nie będzie ona podlegała ocenie sędziowskiej. Każdy zostanie nagrodzony. Grupy starsze zaprezentują w zawodach własne choreografie składające się z elementów obowiązkowych i elementów dodatkowych. Elementami obowiązkowymi będą m.in. stanie na głowie, przerzut bokiem, mostek, szpagat, waga czy rundak, a elementami dodatkowymi będą np. przewrót w przód do przysiadu podpartego, wyskok z półobrotem, czy różne odmiany salt. Wszystkie elementy dokładnie opisuje komunikat nr 1 i komunikat nr 2 do pobrania na stronie internetowej www.wck.wodzislaw-slaski.pl

- Cieszę się ze współpracy z Marcinem Kostem i jego ekipą z Akrobreak. To wspaniali, młodzi ludzie, pełni pasji i zaangażowania, a z takimi osobami chce się pracować i wspierać ich inicjatywy. Życzę Akrobreak, aby kolejna edycja odniosła jeszcze większy sukces niż 3 poprzednie – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników dyplomy, medale i nagrody. Zapisy przyjmowane są od 24.10.2022 r. do 9.11.2022 na adres akrobreakmasters@gmail.com. Opłata startowa wynosi 50 zł od osoby, a ostateczny termin przyjmowania opłat przypada na 9.11.2022 na konto Wodzisławskiego Centrum Kultury nr 09 12 40 4357 1111 0010 3971 8780 PKO S.A. W tytule przelewu należy umieścić przykładowy zapis: „zawody Akrobreak Masters, akredytacja za 5 osób w kategorii 9-11 lat, standard oraz 3 osoby master kategorii 9+lat masters”.  

 

HARMONOGRAM IMPREZY AKROBREAK MASTERS*

I Blok – kategoria 6-8 lat „Pierwszy start”
8:00 Otwarcie Wodzisławskiego Centrum Kultury – wyłącznie dla trenerów z zawodnikami. Rejestracja / rozgrzewka.
8:30 Otwarcie Wodzisławskiego Centrum Kultury dla widowni
9:00 Rozpoczęcie konkurencji pierwszy start
11:00 Zakończenie konkurencji – wręczenie dyplomów medali (możliwe puszczenie budynku, zakończenie kategorii)

II Blok – Kategoria 9-11 lat „Standard”
11:00 – Otwarcie Wodzisławskiego Centrum Kultury – wyłącznie dla trenerów z zawodnikami
11:00-11:15 - Rejestracja kategorii
11:30 – Otwarcie Wodzisławskiego Centrum Kultury dla widowni
12:00 – Rozpoczęcie konkurencji
14:30 – Zakończenie konkurencji, podsumowanie wyników, wręczenie pucharów

III Blok – Kategoria 12+ „Standard / Masters”
15:00 - Otwarcie Wodzisławskiego Centrum Kultury wyłącznie dla trenerów z zawodnikami
15:00-15:15 - Rejestracja kategorii
16:00 - Rozpoczęcie konkurencji
18:00 - Zakończenie konkurencji, wręczenie dyplomów, medali, pucharów, nagród**
18:30 / 19:00 - Oficjalne zakończenie zawodów


* Harmonogram imprezy może ulec zmianie w zależności od przebiegu wydarzenia. Czas otwarcia WCK dla trenerów oraz widowni może delikatnie ulec zmianie po zmianie bloku I na blok III

**Puchary i dyplomy za miejsca 1-6 zostaną wręczone w 3 turach po kategorii 9-11 lat „Standard” a następnie po 2 kolejnych kategoriach 12+ oraz „Masters”
Medale, certyfikaty uczestnictwa zostają rozdane przy zejściu z sceny zaraz po prezentacji każdego z zawodników

plakat promujący zawody

4. edycja zawodów Akrobreak Masters będzie otwarta dla publiczności. Bilety w cenie 10 zł można już kupić w kasie WCK lub online. Zawody rozpoczną się o 9:00 i 11:00.

 

DOKUMENTY DO POBRANIA 

 

Galeria