Telefon: 32 455 48 55

30-lecie Zespołu Miraż w WCK

grupa dziewczyn na scenie

Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncerty z okazji 30-lecia Zespołu Tanecznego Miraż. Wydarzenie zostało zaplanowane na 18 czerwca na godz. 15:00 i 18:00.

Zespół taneczny Miraż działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 30 lat. Ma na swoim koncie niezliczone nagrody z zawodów o randze ogólnopolskiej, europejskiej i światowej. Najnowszymi sukcesami zespołu jest zdobycie złotego i srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata w kategorii jazz duet oraz balet solo.

Podczas koncertu zespół zaprezentuje wszystkie choreografie, nad którymi w tym roku pracował podczas treningów. Układy przygotowali trenerze zespołu, Lenka Krčovà, Dominika Pławna, Izabela Barska-Kaczmarczyk oraz Evgeniya Makeeva-Wyputa. Pod kątem akrobatycznym i gimnastycznym tancerzy przygotował Marcin Kost. Zobaczmy również autorskie choreografie, które przygotowały tancerki z grupy seniorek.

- Kiedy 30 lat wraz ze śp. Ryszardem Kozłowskim zakładałam zespół Miraż marzyłam o tym, aby zespół przyjął się w Wodzisławiu Ślaskim i stworzył wyjątkowy ruch taneczny, w którym dzieci i młodzież mogłyby rozwijać swoje taneczne umiejętności w stylach jazz, show, taniec współczesny. Dzięki ciężkiej pracy udało się ten sukces osiągnąć. Po latach przyszły nagrody, tytuły... To dla mnie wielki powód do dumy i cieszę się na zbliżający się koncert jubileuszowy. Pokażemy widzom młodych zdolnych ludzi, którzy kochają taniec i mają wielką pasję – mówi Lenka Krčová, instruktorka i choreografka Mirażu, założycielka zespołu.

Obecnie w Mirażu tańczy ponad setka dzieci i młodzieży. Prócz zajęć tanecznych, podczas których ćwiczą swoje choreografie, mają dodatkowe treningi z tańca klasycznego oraz akrobatyki. Miraż jest marką samą w sobie, a o istnieniu zespołu nie trzeba nikomu mówić. Zespół jest znany nie tylko w mieście, ale w całej Polsce i zagranicą.

- Serdecznie zapraszam na koncert Mirażu 18 czerwca do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Gwarantuję, że będzie to pokaz taneczny na najwyższym poziomie. Zespołowi już dziś życzę kolejny lat owocnej pracy i następnych wspaniałych jubileuszy, które są powodem do dumy całej wodzisławskiej społeczności – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Bilety na koncert w cenie 30 zł do nabycia w kasie WCK i w sprzedaży online. Kasa czynna na pół godziny przed seansami filmowymi i wydarzeniami oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.