Telefon: 32 455 48 55

21. Wodzisławska Gala Taneczna MIX

tancerka wyciagająca rękę w kierunku obiektywu

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na 21. Wodzisławską Galę Taneczną MIX, zawody dla zespołw tanecznych o randze ogólnopolskiej. Impreza odbędzie się w sobotę, 20 maja br.

Organizatorem wydarzenia jest Wodzisławskie Centrum Kultury. Uczestnicy konkurować będą w tańcu, walcząc o najwyższe trofea w czterech kategoriach: street dance, show dance, mażoretki/cheerleaderki i taniec towarzyski. Inicjatorem Gali jest Klub Tańca Towarzyskiego SPIN, który działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Koordynatorem tanecznej imprezy jest główny instruktor i choreograf SPIN-u, Elżbieta Lasocka.
 
- Impreza od ponad 20 lat wpisuje się nie tylko w kalendarz wydarzeń miejskich, ale też ogólnopolskich. W tym roku zapraszamy na nią po raz 21. Jest to wielki sukces ponieważ zainteresowanie zawodami nie gaśnie. Zespoły chętnie do nas przyjeżdżają a Gala stanowi istotny punkt w ich mapie wyjazdowej. Zapraszam serdecznie mieszkańców Wodzisławia Śląskiego na widownię. To wspaniała okazja móc podziwiać pokazy taneczne na żywo w różnych stylach. – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.
 
Wodzisławska Gala Taneczna MIX to ogólnopolski przegląd zespołów tanecznych, której celem jest popularyzacja zespołowych form tanecznych oraz konfrontacja dorobku artystycznego zespołów działających w szkołach tańca, szkołach, świetlicach i domach kultury. Jej uczestnikami są dzieci od 7 lat oraz młodzież i dorośli.

Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie:

  • karty zgłoszeniowej
  • potwierdzenia dokonania opłaty akredytacyjnej w wysokości 250 zł od zespołu
  • pliku z muzyka do występu na adres mailowy organizatora ara@wck.wodzislaw.pl w terminie nieprzekraczającym 29 kwietnia 2023 r.

Bilety na widownię w cenie 15 zł niebawem dostępne są kasie WCK oraz za pośrednictwem sprzedaży on-line.

 

Dokumenty do pobrania: