Telefon: 32 455 48 55

21. Wodzisławska Gala Taneczna MIX

tancerka wyciagająca rękę w kierunku obiektywu

Niezwykła taneczna atmosfera i 1286 uczestników! Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na 21. Wodzisławską Galę Taneczną MIX, zawody dla zespołów tanecznych o randze ogólnopolskiej. Impreza odbędzie się w sobotę, 20 maja.

Organizatorem wydarzenia jest Wodzisławskie Centrum Kultury. Uczestnicy konkurować będą w tańcu, walcząc o najwyższe trofea w czterech kategoriach: street dance, show dance, mażoretki/cheerleaderki i taniec towarzyski. Inicjatorem Gali jest Klub Tańca Towarzyskiego SPIN, który działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Koordynatorem tanecznej imprezy jest główny instruktor i choreograf SPIN-u, Elżbieta Lasocka.
 
- Impreza od ponad 20 lat wpisuje się nie tylko w kalendarz wydarzeń miejskich, ale też ogólnopolskich. W tym roku zapraszamy na nią po raz 21. Jest to wielki sukces ponieważ zainteresowanie zawodami nie gaśnie. Zespoły chętnie do nas przyjeżdżają a Gala stanowi istotny punkt w ich mapie wyjazdowej. Zapraszam serdecznie mieszkańców Wodzisławia Śląskiego na widownię. To wspaniała okazja móc podziwiać pokazy taneczne na żywo w różnych stylach. – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.
 
Wodzisławska Gala Taneczna MIX to ogólnopolski przegląd zespołów tanecznych, której celem jest popularyzacja zespołowych form tanecznych oraz konfrontacja dorobku artystycznego zespołów działających w szkołach tańca, szkołach, świetlicach i domach kultury. Jej uczestnikami są dzieci od 7 lat oraz młodzież i dorośli.

JURY:

 • Dariusz Kurzeja - choreograf, tancerz, pedagog, sędzia, instruktor, trener tancerzy, par sportowych oraz formacji tanecznych street dance. Międzynarodowy sędzia World Dance Council. Posiada Certificate Imperial Society of Teachers of Dancing czyli Dyplom Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca Wielkiej Brytanii oraz Dyplom Ministerstwa Kultury i Sztuki na kierunku taniec. Posiada I kategorię instruktorską Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Katowicach. Jest sędzią Polskiego Towarzystwa Tanecznego, Polskiego Związku Tańca Sportowego oraz Międzynarodowym sędzią World Dance Sport Federation. Pracował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie – Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Otrzymał złotą odznakę Polskiego Towarzystwa Tanecznego - za szczególne zasługi i osiągnięcia w zakresie upowszechniania tańca oraz propagowanie jego walorów kulturowych, sportowych, estetycznych, rekreacyjnych i zdrowotnych.
 • Zofia Dąbrowska - od 35 lat nauczyciel i wykładowca tańca modern-jazz i współczesnego.
  Stypendystka Fundacji Stefana Batorego przy Śląskim Teatrze Tańca w zakresie tańca współczesnego.
  W latach 1985-2015 zawodowo związana jako nauczyciel tańca współczesnego z Policealnym Studium
  Wokalno-Baletowym w Gliwicach oraz Państwową Średnią Szkołą Baletową w Bytomiu.
  Od wielu lat choreograf młodzieżowych i dziecięcych zespołów tanecznych m.in. "Iluzja", "Gaduły" z Gliwic oraz
  rewii "Sukces" z Rydułtów. Prowadziła warsztaty z techniki modern-jazz w kraju i za granicą, juror wielu festiwali tanecznych.
 • Dawid Mokrzycki A.k.a. Bboy SoulCreem Rock - aktywny reprezentant stylu breakdance. Były członek "Oczy Ważki" oraz " Azizi ".  Optymista, miłośnik freestyle, ciągle rozwijający się tancerz. Jego największe osiągnięcia to Red Bull Bc One 2018, Crew vs Crew - 1 miejsce, Stylowe Uderzenie, Vol. 14 Crew vs crew - 1 miejsce, Who is the killer? Racibórz - 2 miejsce, Tancbuda Challenge 2017 - 2 miejsce, Walk Street Battle 2017, 3vs3 - 1 miejsce. Na swoim koncie posiada ponadto wiele innych nagród z zawodów krajowych i zagranicznych.

 

Lista zgłoszeń została zamknięta.

Bilety na widownię w cenie 15 zł będą dostępne w kasie WCK w dniu imprezy. Ilość biletów jest ściśle ograniczona.

PROGRAM IMPREZY (do pobrania)