Telefon: 32 455 48 55

20. Wodzisławska Gala Taneczna MIX

dziewczynki w kolorowych strojach na scenie

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na 20. Wodzisławską Galę Taneczną MIX. Ta jedna z największych imprez tanecznych na południu Polski odbędzie się w sobotę, 21 maja.

Organizatorem wydarzenia jest Wodzisławskie Centrum Kultury. Uczestnicy konkurować będą w tańcu, walcząc o najwyższe trofea w czterech kategoriach: street dance, show dance, mażoretki / cheerleaderki i taniec towarzyski. Inicjatorem Gali jest Klub Tańca Towarzyskiego SPIN, który działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Koordynatorem tanecznej imprezy jest główny instruktor i choreograf SPIN-u, Elżbieta Lasocka.

- Impreza od ponad 20 lat wpisuje się nie tylko w kalendarz wydarzeń miejskich, ale też ogólnopolskich. Ostatnią edycję byliśmy zmuszeni zorganizować on-line, tym bardziej cieszymy się, że tym razem jubileuszowa, 20. Gala będzie mogła z powrotem odbyć się z udziałem uczestników i widzów - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wodzisławska Gala Taneczna MIX to ogólnopolski przegląd zespołów tanecznych, której celem jest popularyzacja zespołowych form tanecznych oraz konfrontacja dorobku artystycznego zespołów działających w szkołach, świetlicach i domach kultury. Jej uczestnikami są dzieci od 7 lat oraz młodzież i dorośli.

Do przeglądu zgłosiło się 79 formacji z całej południowej Polskich co daje łącznie niespełna 1000 tancerzy. Do Wodzisławia Śląskiego przyjadą zespoły z Knurowa, Oświęcimia, Rybnika, Jastrzębia Zdroju, Żor, Żywca, Czerwionki-Leszczyn, Lubomii, Bielska-Białej, Gliwic, Jaworza, Trzebini, Tychów, Marklowic i Tworkowa.

Jury:

Dariusz Kurzeja  z Bytomia -choreograf, tancerz, pedagog, sędzia, instruktor, trener tancerzy, par sportowych oraz formacji tanecznych street dance. Międzynarodowy sędzia World Dance Council. Posiada Certificate Imperial Society of Teachers of Dancing czyli Dyplom Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca Wielkiej Brytanii oraz Dyplom Ministerstwa Kultury i Sztuki na kierunku taniec. Posiada I kategorię instruktorską Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Katowicach. Jest sędzią Polskiego Towarzystwa Tanecznego, Polskiego Związku Tańca Sportowego oraz Międzynarodowym sędzią World Dance Sport Federation. Pracował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie – Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Otrzymał złotą odznakę Polskiego Towarzystwa Tanecznego - za szczególne zasługi i osiągnięcia w zakresie upowszechniania tańca oraz propagowanie jego walorów kulturowych, sportowych, estetycznych, rekreacyjnych i zdrowotnych.

Katarzyna Grzegorzek z Bełku - Instruktor tańca i choreograf. Mażoretkowy sędzia krajowy i międzynarodowy sportu mażoretkowego. członek komisji sportowej federacji IFMS. Prowadzi warsztaty taneczne i mażoretkowe w kraju i za granicą. Konsultant regulaminowy oraz członek jury wielu festiwali tańca oraz zawodów mażoretkowych. W latach 1992-2007 kierownik artystyczny i koordynator Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Czerwionka-Leszczyny. Od 2009 r. kierownik artystyczny i koordynator Ogólnopolskiego Festiwalu Mażoretek „Parada”. Założyciel, kierownik oraz trener powstałej w 1992 r. Formacji Tanecznej Zygzak z Czerwionki-Leszczyn, laureatów wielu festiwali tańca oraz wielokrotnych medalistek Mistrzostw Polski, Europy oraz Mistrzostw Świata Mażoretek, zdobywczyń tytułu Absolute European Winner.

 Elżbieta Barwicka-Picheta z Bielska-Białej - pedagog i choreograf. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu i Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach (studia podyplomowe w zakresie artystycznych form aktywności ruchowej). Uczestniczka trzyletniego kursu doszkalającego w technice Marty Graham, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Baletową w Gdańsku. Jej choreografie nieustannie są oklaskiwane na festiwalach w kraju i zagranicą. Nauczyciel z wielką pasją, którą w piękny sposób potrafi się dzielić. 

 

Dokumenty: