18. Gala Taneczna MIX - harmonogram

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na 18. Galę Taneczną MIX. Ta jedna z największych imprez tanecznych na południu Polski odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia br.

Impreza rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Organizatorem wydarzenia jest Wodzisławskie Centrum Kultury. Uczestnicy konkurować będą w tańcu, walcząc o najwyższe trofea w trzech kategoriach: street dance, show dance i taniec towarzyski. Inicjatorem Gali jest Klub Tańca Towarzyskiego SPIN, który działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Koordynatorem tanecznej imprezy jest główny instruktor i choreograf SPIN-u, Elżbieta Lasocka.

- Impreza już na stałe wpisała się nie tylko w kalendarz wydarzeń miejskich, ale też ogólnopolskich. Jej wysoki poziom oraz imponująca liczba uczestników pozwalają zaliczyć ją do największych tego typu wydarzeń w kraju. W ubiegłorocznej gali wzięło udział niespełna 1200 tancerzy tańczących w 75 zespołach  – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wodzisławska Gala to ogólnopolski przegląd zespołów tanecznych, której celem jest popularyzacja zespołowych form tanecznych oraz konfrontacja dorobku artystycznego zespołów działających w szkołach, świetlicach i domach kultury. Jej uczestnikami są dzieci od 7 lat oraz młodzież i dorośli.

W jury zasiądą: 

Dariusz Kurzeja  z Bytomia - Założyciel Śląskiej Szkoły Tańca, choreograf, tancerz, pedagog, sędzia World Dance Sport Federation oraz sędzia klasy międzynarodowej Polskiego Towarzystwa Tanecznego I kategorii w stylu Taniec Towarzyski, Jazz Dance i Freestyle, Partner Torres Salsa Group'. Pracował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej - Teatr Tańca - choreografie do spektakli "Wesele" St.Wyspiańskiego i "Czyż nie dobija się koni" H.Mcloy w adaptacji i inscenizacji Jerzego Stuhra.

Arkadiusz Franczak z Częstochowy - Tancerz, choreograf, swoje życie związał z tańcem. Pracował przez dwa lata w teatrze w Belgii, później przez rok w teatrze we Francji w Lionie, a także w Estonii i  w Stanach. Po powrocie do Polski otrzymał propozycję kręcenia filmu "Kochaj i Tańcz". Obecnie uczy w szkołach tańca w Katowicach, Bytomiu, Chorzowie i w Liceum Tanecznym w Krakowie.

Katarzyna Grzegorzek z Bełku - nauczyciel tańca, choreograf formacji tanecznej Zygzak. Pomysłodawczyni i kierownik artystyczny odbywającego się od 2009 r. festiwalu mażoretek "PARADA". Juror i sędzia wielu festiwali tanecznych. Sędzia krajowy i międzynarodowy International Federation of Majorette Sport. Przez kilkanaście lat związana z rybnicką formacją "Przygoda". Współpracuje z orkiestrą "Dębieńsko". Wielokrotnie nagradzana na Mistrzostwach Polski i Świata.

Honorowy Patronat nad 18. Galą Taneczną MIX objął Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

 

 

Wodzisławska Gala Taneczna” Mix 2019” – HARMONOGRAM

 

Regulamin Gali