Telefon: 32 455 48 55

13. Gorczycki Festiwal w Wodzisławiu Śląskim

Wodzisław Śląski po raz kolejny znalazł się na trasie koncertowej największej imprezy muzycznej na Śląsku. Tym razem, wychodząc naprzeciw mieszkańcom, festiwal przenosi się z budynku Wodzisławskiego Centrum Kultury do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej. Koncert w wykonaniu sopranistki Aleksandry Hruby, barytona Jarosława Kitali oraz klawesynistki Hanny Balcerzak odbędzie się w niedzielę, 2 grudnia o godzinie 17:00. Wstęp na imprezę jest wolny.

W programie znajdą się utwory: Eryka Brinknera, Claudio Monteverdiego czy Johanna Sebastiana Bacha.

- Festiwal po raz kolejny gości w Wodzisławiu Śląskim. Tym razem muzyka klasyczna zabrzmi w murach kościoła ewangelicko-augsburskiego. Będzie to z pewnością artystyczna uczta dla najbardziej wymagających. Dobra współpraca z organizatorami tego muzycznego przedsięwzięcia pozwala mieć nadzieję, że WCK i miasto Wodzisław Śląski, jak dotychczas, zaznaczą swoją obecność na regionalnej mapie festiwalu - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Gorczycki Festiwal promuje muzykę klasyczną - arcydzieła muzyki wokalno-instrumentalnej w godnej oprawie i doskonałym wykonaniu, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku muzycznego najwybitniejszego kompozytora okresu polskiego baroku – Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, urodzonego właśnie tu na ziemi śląskiej. Głównym celem festiwalu jest tworzenie w oparciu o współpracę kilkunastu największych miast województwa śląskiego znaczącego festiwalu, który staje się jedną z najatrakcyjniejszych wizytówek kulturalnych Śląska w Europie.