Dziewczyny do igieł

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wiosenne warsztaty artystyczne „Dziewczyny do igieł”, które odbędą się w piątek, 22 marca o godz. 17:00. W spotkaniu, które poprowadzi Kornelia Machura, właścicielka firmy Lilu2Art, można wziąć udział bez względu na poziom umiejętności.

Warsztaty będą okazją do nauczenia się podstawowych ściegów i wyhaftowania spersonalizowanej pracy. Podczas warsztatów każda z uczestniczek będzie miała do wyboru tkaninę lub torbę bawełnianą. Kawałek materiału można wykorzystać do wcześniej wymyślonego projektu (kieszonkę, aplikację na dowolną rzecz). Nabyte umiejętności można będzie wykorzystać w przyszłości ozdabiając swoją garderobę, czy wykonać własnoręczny prezent dla kogoś bliskiego. To także doskonała okazja do zrelaksowania się i poznania nowych ludzi. - Jeśli masz ochotę oderwać się na chwilę od codzienności, rutynę zamienić na coś nowego, w innym miejscu, to doskonała propozycja. Być może rozpoczniesz najciekawszą przygodę swojego życia - zaczniesz odkrywać swój potencjał, kreatywność, otworzysz się na własną twórczość. Zaczniemy powoli i bez pośpiechu, popłyniemy w świat ściegów, które wcale nie są tak skomplikowane. Opowiem trochę o materiałach i narzędziach, bez których trudno zacząć przygodę z haftem - mówi Kornelia Machura.

 

- To kolejna propozycja Wodzisławskiego Centrum Kultury, adresowana do osób kreatywnych i twórczych. To również doskonała okazja do miłego spędzenia czasu - dodaje Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Zapisy na trzygodzinne warsztaty z haftu przyjmowane są telefonicznie w sekretariacie WCK pod nr 32 455 48 55 do 8 marca br. Opłata za zajęcia wynosi 80 zł od osoby. Cena zawiera wszystkie materiały oraz prowadzenie.